Як знайти ребро куба, якщо є обсяг.

Куб - це, мабуть, найпростіший тривимірний об'єкт, як у природі, так і в стереометрії. Кубом називається прямокутний паралелепіпед, всі ребра якого рівні між собою. Також куб можна представити як шестигранник, всі грані якого являють собою рівні квадрати. Завдяки високому ступеню симетрії, достатньо знати лише довжину ребра куба , щоб обчислити всі інші характеристики. А для того щоб знайти ребро куба , досить його обсягу.
Вам знадобиться
  • калькулятор.
Інструкція
1
Щоб знайти ребро куба , якщо є обсяг, витягніть корінь кубічний з числового значення його обсягу. Тобто знайдіть таке число, куб (третя ступінь) якого буде дорівнювати обсягу куба .
2
Для обчислення кубічного кореня скористайтеся калькулятором. Краще якщо це буде не «бухгалтерський» калькулятор, а калькулятор, призначений для інженерних розрахунків. Однак навіть на «інженерному» калькуляторі ви навряд чи знайдете окрему кнопку для вилучення кубічного кореня. Тому використовуйте функцію зведення в ступінь. Обчислення кореня кубічного відповідає спорудження до рівня «одна третя» (1/3).
3
Щоб звести число в ступінь 1/3, наберіть саме число. Потім натисніть на кнопку «зведення в ступінь». Залежно від конструкції калькулятора, вона може виглядати як x ^ y, або xy (у - у вигляді маленького значка, розташованого трохи вище). Так як більшість калькуляторів не дозволяє вводити дроби, замість 1/3 наберіть 0,33. Якщо бажаєте отримати більшу точність обчислень, збільште кількість трійок.
4
Якщо обсяг куба виражений в метричних системах одиниць вимірювання, довжина ребра куба буде вимірюватися у відповідній лінійної одиниці. Так, наприклад, якщо обсяг куба дорівнює 8000 метрів кубічних (м?), То довжина його ребра дорівнюватиме 20 метрів (м) .Якщо обсяг куба виражений в похідних від нестандартних лінійних одиниць вимірювання, то довжина ребра вийде у відповідних лінійних одиницях. Так якщо обсяг куба заданий в кубічних дюймах, довжина ребра вийде в дюймах (лінійних) .Якщо обсяг куба заданий в національних, застарілих, побутових та інших специфічних одиницях виміру обсягу, попередньо переведіть цей обсяг в найбільш підходящий метричний аналог - кубічні міліметри, дециметри або метри.