Як відіпрати жуйку. Як прибрати прилиплу жуйку з одягу.

Напевно, кожна людина стикався з проблемою, коли до його коханої одязі прилипала жувальна гумка. В таких ситуаціях більшість людей вважає, що одяг зіпсована і її можна сміливо викидати. Але вони не праві. Можливо, у вас не вийде видалити жуйку повністю, однак спробувати все-таки варто. Отже, для того щоб видалити жувальну гумку з одягу, ви можете скористатися наступними способами.
Інструкція
1
Самий популярний і ефективний спосіб видалення жуйки з одягу, про який знають якщо не всі, то багато хто - заморозка забрудненої ділянки. Ні в якому разі не потрібно запихати всю річ в морозилку. Набагато простіше взяти шматочок льоду (краще сухого) і прикласти його до місця, яке постраждало від жуйки. Через кілька хвилин можете прибирати лід і жувальну гумку, яка стала звичайною скоринкою.
2
Другий спосіб найбільш безпечний для одягу, але в теж час займає досить багато часу. Суть даного способу полягає в тому, щоб видалити жуйку за допомогою ще однієї. Отже, спершу візьміть в руку прожувати жувальну гумку, потім розминайте її в руках, щоб вона стала м'якою. Прикладіть її на те місце, де вже є прилипла жуйка, потім відклейте її. З кожним повтором ви помітите, що на одязі залишається все менше і менше жуйки котрий трималася вашому одязі в транспорті або в будь-якому іншому місці.
3
Наступний спосіб також ефективний, але в той же час є ризик того, що ви можете сильно пошкодити одяг (особливо ту, яка плавитися під високою температурою). Але в тому випадку, якщо ви будете робити все правильно і на відповідній одязі, у вас все з легкістю вийти. На приклеєну жуйку прикладіть папір, потім пропрасуйте це місце при температурі більше 100 градусів. Прибравши листок, ви помітите, що жувальна гумка залишилася на одязі, а на листку. Головне - пам'ятати про те, що необхідно діяти якомога акуратніше.
4
Передостанній спосіб дорожчий, так як вам доведеться використовувати спеціальний спрей, купити який можна в будь-якому спортивної магазині. Цей спрей призначається для того, щоб заморожувати пошкоджені ділянки тіла на час змагань. Але в теж час його можна використовувати і для зняття жуйки з одягу. Взявши спрей, піднесіть його на відстань п'яти сантиметрів від одягу, давите на ковпачок приблизно три секунди і в результаті знімайте жувальну гумку.
5
Ну і наостанок, хімчистка - це найбезпечніший, якісний, але і дорогий спосіб. Але якщо ви хочете добитися ідеального результату і при цьому не ризикувати, то забруднений річ найкраще віднести в хімчистку. Там працюють професіонали, тому у них набагато більше шансів повністю очистити одяг.
Жувальна гумка, так популярна завдяки рекламі серед усіх верств населення, може бути ворогом вашого одягу, якщо ви ненароком сядете на неї. Деякі думають, що річ безповоротно зіпсована цим липким шматочком гуми - адже її не виходить легко видалити з тканини, її не беруть порошки. Більш того, після прання в машині ви можете зіткнутися з тим, що жуйка тепер покриває всі виріб тонкими противними нитками. Як же видалити її з одягу?
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - спирт або горілка;
  • - папір;
  • - праска;
  • - спеціальний аерозоль;
  • - пластиковий скребок.
Інструкція
1
Досить простий спосіб видалити жуйку з тканини - заморозити її. Покладіть річ з прилип жувальної гумкою в морозильну камеру хвилин на тридцять або прикладіть до жуйку кубик льоду. Під впливом холоду жуйка затвердіє, і вам буде легко її прибрати. Буває так, що і в цьому випадку вона не видаляється. Тоді помістіть забруднене місце під струмінь окропу або дуже гарячої води. Після видалення жуйки на тканині можуть залишитися жирні плями, їх потрібно протерти спиртом або навіть горілкою, щоб знежирити тканину.
2
Другий спосіб використовує не холод, а жар. Накрийте пляму папером, розігрійте праска і прикладіть його до листка паперу. Через якийсь час жуйка відстане від тканини і приклеїться до паперу. Також як і в першому випадку, очистить пляма від жувальної гумки спиртом, а потім виперіть річ, як зазвичай. Цей спосіб підходить не для всякої тканини, тому будьте обережні.
3
Можна спробувати видалити жуйку за допомогою ще однієї. Розжуйте, а потім розімніть в руках нову подушечку жувальної гумки. Потім приліпите її до прилип жуйки, але робіть це акуратно, не приліпивши її знову до тканини. Коли частина старої жуйки прилипне до нової, її необхідно прибрати. Проробляйте цю процедуру, поки вся жувальна гумка НЕ відклеїться від тканини. Це досить виснажливий і довгий спосіб, однак, він дуже дієвий, і до того ж він найбільш щадний для тканини.
4
Можна скористатися спеціальним заморожуючим аерозолем, яким користуються для цих цілей клінінгові компанії, що професійно займаються прибиранням приміщень. Розпорошите аерозоль на пляму з жуйкою, а потім приберіть за допомогою пластикового скребка. Недолік цього методу в тому, що аерозоль може зіпсувати тканину, особливо яскраво забарвлену.
5
Якщо ви не хочете займатися самодіяльністю, особливо, якщо зіпсована одяг дорога, то краще віднесіть її в хімчистку. Там відмінно уміють позбавлятися від подібних плям, і річ вам повернуть в ідеальному стані.