Як позбутися страху.

Нормальний страх є проявом інстинкту самозбереження, він попереджає нас про небезпеки, повідомляє про внутрішні межах. Всі інші страхи, не пов'язані з цим інстинктом - вигадані. Вони значною мірою обмежують людини, її можливості. Тому будь-якій людині важливо знати, як побороти свій страх. Використовуючи наступні поради, ви зможете звільнити себе від боязні .
Інструкція
1
У тому випадку, якщо ви зациклилися на одній страшної думки, найкраще допомагає метод «Рубильник». Уявіть у своїй уяві, що думка, яка гнітить вас вже досить багато часу - це рубильник. Потягніться до нього і відключіть, після цього настане тиша - ви заглушили цю думку. Ще одна ефективна техніка називається «Промінь світла». Вона полягає в тому, що ви уявляєте собі, ніби через вашу голову проходить яскравий промінчик сонця. Світло повністю заповнює вашу голову, позбавляє вас від переживань. Ви здивуєтеся тому, наскільки легко і спокійною вам стане після цього.
2
На фізичному рівні основні прояви страху - це переривчастий подих, почастішання серцебиття. Тому найперша допомога при накочується страху - нормалізація дихання. Уявіть собі, що зібравши весь страх зі своєї голови, ви із зусиллям видихаєте його до повної порожнечі в легенях. На видиху ми звільняємо свою свідомість від страху, а на вдиху наповнюється сміливістю. Для ще більшої ефективності підкріпите видих візуальними образами, наприклад, темними плямами, обривками, вогнем і так далі, а вдих - світлими.
3
Упоратися зі страхом можна тільки дією. Примусьте себе робити те, що вас лякає - це найбільш ефективна техніка боротьби зі страхом. Постарайтеся отримати максимум задоволення від того, що ви справляєтеся зі страхом. Наприклад, якщо ви боїтеся виступати на сцені, намагайтеся виходити перед великими аудиторіями скрізь, де це тільки можливо. Незабаром ви з подивом помітите, що ви вправний оратор.
4
Якщо ви передчасно себе налякаєте, то протягом наступного півгодини навряд чи зможете злякатися через чисто фізіологічних причин. Спеціально переживши страх, натомість ви отримаєте спокій і впевненість у своїх силах.
5
Встаньте перед дзеркалом і покажіть на обличчі, ніби ви дуже сильно перелякані (витягніть особа, округлятимете очі, розкрийте рот). А тепер зверніть увагу на своє відображення - ви будете сміятися кілька хвилин гарантовано. Така техніка зарядить вас позитивом і допоможе набратися сміливості.
Боязнь висоти - це природна реакція людського організму на небезпеку. Але в деяких випадках, замість того щоб просто оберігати людину від падінь, такий страх заважає йому жити. Хтось відчуває страх перед ліфтами і літаками, хтось боїться вийти на балкон, а хтось починає панікувати, опинившись навіть на незначній висоті. Такий страх по-науковому називається «акрофобія», і при бажанні його можна перемогти.
Інструкція
1
Усвідомте страх - так його легше буде контролювати. Подумайте, чи варто насправді боятися те, чого ви боїтеся. Найчастіше людина сам дає поблажки своїй фобії: переконує себе, що його страх нормальний, починає уникати будь-яких стресових ситуацій. Але боязнь вийти на балкон або забратися на табуретку - ірраціональна, ненормальна, і людина повинна добре розуміти це. Щоб позбутися страху, з ним доведеться зустрітися «обличчям до обличчя». Не варто вирішити проблему одним махом і йти стрибати з парашутом. Така «шокова терапія» може виявитися занадто сильним стресом для психіки.
2
Звикайте до висоті поступово. Спортсмен, починаючи свої тренування з невеликих навантажень, поступово переходить до більшого вазі. Боротьба з фобією відбувається подібним чином. Почніть з подолання самого дрібного страху, наприклад, заберіться на висоту, на якій ви ще не відчуваєте дискомфорту. Проведіть там деякий час, поглядаючи вниз. Наступного разу збільште висоту на один поверх і звикнете до нового положення. Для підтримки з собою можна взяти близької людини.
3
Визуализируйте. Перед тим як піднятися на висоту, уявіть собі це подумки, у всіх деталях. Себе уявляйте в цій ситуації безстрашним, хоробрим людиною, яка не відчуває ніякого страху перед висотою. Візуалізують перед сном такі ситуації: як ви сміливо стоїте НЕ краю даху, як вдало робите політ на літаку, як стрибаєте з парашутом. Уява - сильна річ, тому цілком можливо, що незабаром вам вдасться зробити це насправді.
4
Вчіться припиняти напади паніки і розслаблятися. Освойте техніки блокування страхів, швидкої релаксації і використовуйте їх у важкі моменти. Техніка розслабляючого дихання - хороший спосіб заспокоїтися в стресовій ситуації.
5
Тренуйтеся у віртуальній реальності. Багато відеоігри дуже реалістичні. Відстрілюючись від противника з вертольота або стрибаючи по дахах хмарочосів, ви зможете побороти паніку і перед реальними висотами.
6
Зверніться до психолога, якщо зі страхом висоти не вдається впоратися власними силами або він доставляє все великі незручності. Психолог зможе розібратися з причинами вашої акрофобію, навчить заспокоюватися і розслаблятися в стресових ситуаціях. Іноді боязнь висоти викликана неполадками з вестибулярним апаратом, і цю проблему можна вирішити тільки за допомогою лікаря.