Як дізнатися рік випуску авто. Як дізнатися Якого року авто.

При купівлі вживаного авто найважливішим параметром є рік випуску . По ньому можна приблизно визначити, в якому стані машина, передбачити деякі несправності. При продажу багато приховують справжню дату виробництва машини, і щоб не попастися на гачок, можна самостійно дізнатися її рік і місяць збірки.
Вам знадобиться
  • Дані про VIN-коді.
Інструкція
1
Дізнатися рік випуску авто мобіля можна за спеціальним ідентифікаційним номером транспортного засобу (VIN). Зазвичай він розташований під капотом або на стійці дверей водія. Згідно з міжнародними стандартами, модельний рік є десятою цифрою VIN. Щоб розшифрувати код цілком, існують спеціальні інтернет-сервіси, на яких можна дізнатися і точну дату виробництва авто мобіля.
2
Код з цифрою 1 відповідає машині з датою випуску 2001 або 1971 рік а, цифра 9 - 2009 або 1979 рік у. Буква A позначає, що авто було випущено в 1980 або 2010 рік у, а B означає що в 2011. У маркуванні не використовуються літери I, O, Q, U, Z . Тому слід враховувати те, що код H буде відповідати 1987 рік у випуску , а P - 1993. Код V говорить про те, що машина була випущена в 1997 рік у, а X - в 1998, W - 1999, Y - 2000.
3
Однак іноді VIN не відповідає міжнародним стандартам, або виробник використовує інший порядок його нанесення. Тоді визначити дату випуску можна через номери двигуна або КПП, а також за номером шасі. Рік іноді вказано на лобовому склі, але якщо проводилася його заміна, то це число вже не буде крітеріем.Методи визначення дати виготовлення можна дізнатися у регіональних представників компаній, випуску чих авто мобіль. Також іноді досить поглянути на документи, які поставляються виробниками транспортних засобів (наприклад, інвойси або товаросупровідні документи) .Якщо рік все ж не вдається визначити, то авто мобіль можна направити в митний лабораторію або спеціальну організацію на проведення відповідної експертизи.
Зверніть увагу
Модельний рік завжди починається з 1 липня. Це ускладнює визначення дати по VIN.
Корисна порада
Іноді дата виходу з конвеєра пришита на бирці знизу у кріплення ременя безпеки.