Як прищеплювати плодові дерева.

Будь-яке нещеплених плодове дерево буде дичкою, навіть якщо воно є відростком від самого кращого представника сорти фруктів або ягід. Від предка деревце може прийняти форму крони і листя, але плоди будуть дрібними і кислими. Тому плодово-ягідним деревам обов'язково потрібне щеплення.
Вам знадобиться
  • Гострий ніж;
  • Изолента;
  • Садовий вар.
Інструкція
1
Щеплення садових дерев починають в липні і закінчують в першій половині серпня. При правильному проведенні процедури вона проходить вдало в 95% випадків.
2
Сам процес простий: вам потрібно зрізати нирку з щитком з щепленого дерева, чиї властивості ви хочете перенести на нове, і помістити цю нирку в Т-подібний розріз на корі. Щиток - це шматочок кори, в середині якого знаходиться нирка. Він повинен бути довжиною в 2,5 - 3 см, шириною близько 0,5 см. Зрізуйте кору цільним, але тонким шаром - товсті щитки погано приживаються. В ідеалі щиток повинен бути товщиною в аркуш паперу, тому ніж повинен бути дійсно гострим.
3
На зріз щитка ні в якому разі не повинен потрапити жир, тому не можна навіть чіпати його руками, лезо ножа теж повинно бути чистим, так що краще його попередньо вимити з милом. Просто акуратно зріжте смужку кори, притримуючи за нирку. Головне не зволікати, а то нирка може відламана.
4
Бруньку з щитком треба вставити в Т-подібний розріз кори. Проріжте, намагаючись не пошкодити деревину, потім відігніть краю кінчиком ножа. Руками не чіпайте щоб уникнути попадання шкірного жиру, як і у випадку зі щитком. Врахуйте, що всі зрізи швидко підсихають, тому діяти потрібно швидко. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то потренуйтеся на звичайних гілочках зрізати щиток і робити розрізи.
5
Далі вставляйте нирку з шматочком кори в підготовлений розріз. Потім краю кори потрібно щільно притиснути, щоб стирчала назовні тільки нирка, і замотати ізолентою. Обов'язково необхідно полити деревце після щеплення, а в разі сухої та спекотної погоди старанно поливати щодня. Привой приростає приблизно місяць, після чого можна зняти пов'язку і привести полив в звичайний режим. Вище і нижче місця щеплення потрібно промазати садовим варом, щоб волога менше випаровувалася і прищепа краще приживався.
Зверніть увагу
Беріть нирку тільки з того дерева, чий сорт вже точно підтверджений, оскільки і в професійному розпліднику є ризик помилки.
Корисна порада
Якщо щеплення зробити не вийшло, не зневіряйтеся. Дерева можна спокійно прищеплювати до шестирічного віку, так що ви зможете повторити її.