Як кріпити лижне кріплення.

Одним з найпопулярніших занять на природі в зимовий період є катання на лижах. А що робити, якщо кріплення на улюблених лижах зламалося, а купувати нові й непрокатанние лижі нам не хочеться? У такому випадку потрібно купити нове кріплення і встановити його. При установці кріплення потрібно враховувати кілька нюансів. Спробуємо вам пояснити ці деталі.
Вам знадобиться
  • лижі; кріплення; терпіння.
Інструкція
1
Лижні кріплення випускаються трьох видів - м'які, жорсткі, а також полужесткие. Перші зараз майже не вживаються, оскільки не дозволяють швидко і точно управляти лижами. Сучасні кріплення роблять жорсткими металевими пристроями, чітко фіксують лижні черевики.
2
Отже, міняємо кріплення. Перше, що нам потрібно - це купити нове. Потрібно обов'язково переглянути нове кріплення на предмет тріщин, міцності шипів і якості виконання дужки кріплення.
3
Кріплення купили, тепер приступаємо до установки. Визначаємо центр ваги нашої лижі, врівноважуючи її на лезі ножа, викрутці або лінійці. Поздовжня вісь черевика, що вставляється в кріплення, повинна збігатися з поздовжньою віссю лижі. А передній край дужки кріплення повинен збігатися з лінією її центру ваги. Поздовжньої віссю черевика називають лінію, яка проходить між великим і другим пальцями ноги і задньої точкою контуру каблука.
4
Ранти лижних черевиків повинні добре прилягати до бокових граней скоби кріплення. Загвинчуємо передній шуруп, який зміцнює скобу до лижі. Після того, як вставимо в кріплення черевик, перевіряємо наше кріплення на предмет становища каблука черевика щодо вантажного майданчика. Потрібно, щоб черевик не виводила в сторону від майданчика. Також перевіряємо, чи збігаються у нас поздовжні осі черевика і лижі. Потім ввірчує і затягуємо решта шурупи. В підошві лижного черевика свердлимо отвори, що призначаються для шипів скоби.
5
На пластикові лижі кріплення встановлюються тим же способом, що і на дерев'яні. Тільки перед вгвинчуванням шурупів нам потрібно закапати епоксидної смоли або клею БФ в отвори для шурупів. Таким же чином можна вчинити, якщо шурупи, що тримають кріплення на старих дерев'яних лижах, ослабли і розбовталися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-0qdkVtNMt0
Зверніть увагу
Не бажано користуватися клеєм. Це минуле століття, коли лижі були дерев'яними.
Для маленьких лижників найбільш оптимальною вважається установка напівжорстких лижних кріплень. Дитина, недавно встав на лижі, рухається повільно і невпевнено і, в результаті, часто замерзає в процесі лижних прогулянок. Напівтверді кріплення дозволяють малюкам кататися на лижах в теплій зимового взуття. Батьки можуть не хвилюватися, що у малюка замерзнуть ноги і він застудиться.
Вам знадобиться
  • - набір кріплень;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - шило;
  • - дриль
Інструкція
1
Перевірте комплектність напівжорсткого дитячого кріплення . В комплект поставки повинні входити: дві скоби з ременями, дві малих скоби, два замки в зборі, дві пружини і дві пластини. До комплекту, також повинен додаватися набір з чотирьох шурупів А4-16, восьми шурупів А4-18 і дві пряжки.
2
Візьміть лінійку. Покладіть лижу ковзаючою поверхнею на ребро лінійки. Встановіть центр ваги лижі. Для цього необхідно переміщати лижу по лінійці доти, поки лижі не займе положення, строго паралельне підлозі. Помітьте центр ваги з допомогою олівця.
3
Встановіть пластину таким чином, щоб її передній кінець опинився на зробленою раніше позначці.
4
Відповідно з позначками «Л» і «ПР», підведіть скоби під пластину.
5
Намітьте за допомогою шила отвори під шурупи. Укрутіть шурупи таким чином, щоб скоби могли регулюватися відповідно до розміру взуття.
6
Зафіксуйте пластину і бічні скоби за допомогою шурупів.
7
Одягніть пряжку на ремінь. Всуньте ремінь в проріз малої скоби. Відрегулюйте натяг ременя відповідно до розміру взуття.
8
Вставте взуття в кріплення. Одягніть пружину на задник взуття. Зафіксуйте пружину в вушках бічних скоб.
9
Розмістіть на поздовжньої осі лижі замок. Встановіть скобу замка у вертикальне положення.
10
Одягніть пружину на нижній паз скоби таким чином, щоб вона не натягувалася. Закріпіть замок на лижі за допомогою шурупів. Для того щоб збільшити натяг пружини рекомендується використовувати верхній або середній пази скоби.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб нога дитини не вилітала з ременя п'яти кріплення. Якщо це відбувається - необхідно ще раз відрегулювати кріплення.
Корисна порада
При фіксації кріплень за допомогою шурупів використання молотка є вкрай небажаним. Рекомендується використовувати дриль зі спеціальними свердлами, що дозволяють забезпечити необхідний діаметр і глибину отверстій.Для того щоб краще керувати лижами, а також для захисту взуття від зісковзування рекомендується прикріпити подпятники на вантажну площадку лижі. Підп'ятники прикріплюються під серединою каблука взуття.