Як квасити буряки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Квашення - один з найдавніших способів збереження овочів і фруктів, при якому не відбувається значного руйнування вітамінів. Наші пращури квасили майже все - від огірків і до кавунів, і ці заготовки зіграли чималу роль у формуванні російської національної кухні. Зокрема борщ на Русі прийнято було заправляти квашеної буряком, про яку сьогодні мало хто вже пам'ятає.
Вам знадобиться
    • буряк;
    • сіль;
    • вода.
Інструкція
1
Приступати до квашення буряків найкраще пізньої осені, тому що саме в коренеплодах пізніх сортів міститься достатня кількість цукру, що дозволяє утворити при квашенні достатню кількість молочної кислоти, необхідної для консервації продукту.
2
Відберіть здорові коренеплоди без гнилі і пошкоджень, звільніть їх, якщо це необхідно, від бадилля і коріння, добре промийте холодною водою.
3
Якщо ви заготовлює відразу багато буряка у відрі або бочці, то можете залишити коренеплоди цілими, а особливо великі з них розрізати навпіл. Для квашення в банку буряк доведеться порізати невеликими шматочками, попередньо очистивши її від шкірки.
4
Щільно укладіть буряк в банку або відро, намагаючись залишати якомога менше місця між окремими шматками. Приготуйте розсіл, виходячи з розрахунку 0,5 кг солі на 10 літрів води. Залийте розсолом коренеплоди. Рідина повинна покривати їх на 3-5 сантиметрів. Придавите вміст ємності гнітом і залиште в теплому приміщенні на 10 днів.
5
Періодично перевіряйте посудину з буряком, по необхідності видаляйте піну, що утворюється, зливайте надлишок получающегося розсолу. Заквасити буряк відправте в холодне місце, але не забувайте і там за нею доглядати. Процес квашення на холоді сповільниться, але зовсім не припиниться, тому пару разів на місяць вам доведеться повторювати обробку зі зняттям піни і, можливо, промиванням гніту від утворюється слизу.
Зверніть увагу
Точно таким же чином можна заквасити і моркву. При цьому перевагу варто віддавати столовим сортам з яскравим забарвленням. Квашена морква може зберігатися аж до майбутнього врожаю без якого-небудь збитку.
Корисна порада
Квашена буряк прекрасно підходить для борщів і салатів, а розсіл з під неї можна розбавити водою, трохи підсолодити і пити як квас в якості прохолодного напою.