Як вибрати іменини.

У вас народився малюк, ви дали йому ім'я, але хочете найближчим часом провести обряд хрещення. А може бути, ви вже достатньо доросла людина, але цікавитеся тим, коли можна святкувати іменини (день тезоіменитства, День Ангела). У кожному разі, це корисне знання, адже в нашому житті не так вже й багато по-справжньому світлих свят.
Інструкція
1
Зайдіть в православний храм або книжковий магазин і купіть православний календар. Знайдіть святці (месяцеслов).
2
Знайдіть ім'я свого святого і визначте день, в який святкується його пам'ять. Цей день і буде днем ваших іменин.
3
Якщо в році кілька днів пам'яті святих з вашим ім'ям, а ви не знаєте точно, на честь кого з них вас хрестили, то знайдіть найближчий після офіційної дати вашого народження день пам'яті святого, ім'я якого ви носите. Ця дата і вважатиметься днем ваших іменин.
4
Зверніть увагу на те, що в святцях після 2000 року з'явилися імена новомучеників Російських. Тому, якщо вас хрестили до 2000 року, то ви повинні вибрати ім'я святого, глорифікація до цього часу. Якщо дата пам'яті одного з новомучеників Російських ближче за часом до дати вашого народження, то ви повинні вибрати її, якщо обряд хрещення відбувався після 2000 року.
5
Не забудьте, що в церковній традиції деякі сучасні імена можуть мати дещо іншого звучання (Юрій - Георгій, Світлана - Фотінія). Тому якщо ви будете шукати в святцях ім'я «Юрій», то ви навряд чи його знайдете.
6
Православна церква дозволяє винятки із загального правила і дозволяє довільно вибирати дату іменин, згідно з ім'ям, закріпленим в офіційних документах. При бажанні прочитайте житія святих, чиє ім'я ви носите, і виберіть святого, чиї діяння вам більше припали до душі. При створенні молитви звертайтеся саме до того святого, якого ви обрали.
7
Якщо ви не хрестилися, то ви можете святкувати іменини , але не День Ангела, так як тільки при хрещенні людина отримує не тільки небесного заступника (святого, чиє ім'я носить), але й Ангела -Хранітеля.
8
Якщо ви хрещені і хочете святкувати День Ангела, то перед початком свята обов'язково сходіть в храм, сповідь і причастя. Перед сповіддю і причастям необхідно витримати триденний строгий пост. Якщо день вашого Ангела припадає на піст, то святкування переноситься на час, коли можна куштувати скоромну їжу.