Як пофарбувати хутро.

Натуральний хутро у тварин має певну колірну забарвлення. Звичайно ж, у природі ви не зустрінете тварини з червоним, блакитним або фіолетовим хутро ом. Але в магазинах ви побачите шуби не тільки з натуральним кольором хутро а. Асортимент хутро ових виробів вражає своїм різноманіттям, можна знайти хутро на колір і смак. Такі результати досягаються новими технологіями в фарбуванні і тонування хутро а.
Інструкція
1
Перед процедурою фарбування видаліть жирові речовини. Для знежирення найкраще скористатися милом. Розтягніть хутро на рамці якомога сильніше. Шар волосся натріть концентрованим розчином зеленого мила, потім промийте добре чистою водою. Потім знову намильте і розчешіть ворс жорсткої волосяної щіткою. Таким чином, стануть краще видно забруднені місця. Проявилися забруднення ще ретельніше натріть милом. Після цього промийте хутро водою.
2
Наступний етап перед фарбуванням - протравлення хутро а. Приготуйте хромовую протраву. Для приготування змішайте в киплячій воді хромових квасцов, сірчаний алюміній, кухонну сіль і оцтовокислий натру. Коли розчин охолоне, додайте кристалічної соди, розчиненої у воді. Підлийте ще літр води в розчин.
3
У приготовлений розчин занурте хутро . Через деякий час хутро поганяйте з боку в бік, поки шкіра не придбає у розрізі сірувато-синювато-зеленуватий відтінок. При цьому температуру розчину підтримуйте близько 25-30 градусів С. Через кілька годин освіжите розчин. Тривалість обробки хутро а від 1 до 2 днів.
4
Можна приступати до фарбування. Покладіть шкурку на плоский стіл міздрею вниз. Розгладьте утворилися складки. Тепер наносите фарбувальне речовину, попередньо нагрів розчин до температури 60-65 градусів С. Наносити бажано напівм'якої щіткою, спостерігаючи за фарбою, щоб вона не капала на хутро і шкіру. Дайте висохнути нанесеному розчину і повторіть процедуру у міру потреби. Повторюйте нанесення фарби, поки не отримаєте бажаний результат, потім ретельно промийте.
5
Після того як ви закінчили етап фарбування, висушіть хутро на повітрі при злегка підвищеній температурі.
Іноді буває неможливо знайти відповідний колір пряжі для в'язання або її природний колір не влаштовує. З домашньої вовни можна зв'язати светри, кофти, рукавиці, але у всіх виробів буде сумовита одноманітна забарвлення. Щоб зробити речі яскравими, можна забарвити пряжу в соковиті кольори.
Вам знадобиться
 • - емальована каструля;
 • - кухонна сіль;
 • - оцтова есенція;
 • - барвник;
 • - нашатирний спирт;
 • - градусник;
 • - гумові рукавички;
 • - ваги;
 • - сито;
 • - дерев'яна палиця;
 • - шнур.
Інструкція
1
Приготуйте фарбувальний растворНужно знати вагу пряжі, щоб розрахувати кількість фарби, необхідний для отримання бажаного кольору. Зважте суху пряжу і відповідно до вказівки інструкції запасіть все необхідне. Щоб розчинився барвник, розітріть його в невеликій кількості теплої води. Густу масу розведіть до 0,5 л., Перемішайте і процідіть через дрібне сито або кілька шарів марлі. Вилийте все в емальовану каструлю з теплою водою (50 градусів), додайте 2 столових ложки кухонної солі і ретельно розмішайте.
2
Підготуйте нитки до покраскеЕслі у вас багато вовни, розділіть її на мотки по 100-120 грам. Щоб вони не сплутались, слабо перев'яжіть їх в декількох місцях товстої бавовняної ниткою і виперіть в пінистої мильній воді. Періть акуратно: не тріть і не викручуйте пряжу. Прополощіть у теплій воді і просушіть.
3
Підготуйте чисту пряжу до фарбування Зберіть її на міцний несинтетичних шнур або розвісьте з проміжками на дерев'яній палиці. Покладіть чисту пряжу в гарячу воду на півгодини, а потім опустіть її в фарбувальний розчин на 10 хвилин, прогріваючи його до 70 - 80 градусів. Підніміть шнур з вовною з води, додайте в каструлю 1 столову ложку оцтової есенції і знову занурте пряжу в розчин.
4
Нагрійте розчин до 100 градусів. Щоб пряжа рівномірно фарбує, протягом наступних 20 хвилин постійно наведіть мотки і повертайте сам шнур. Після закінчення часу, знову підніміть шнур з вовною з води. Влийте 1 столову ложку оцтової есенції в каструлю, перемішайте і знову опустіть мотки. Постійно пересуваючи і повертаючи шнур, тримайте його в окропі 20-30 хвилин. Після цього відставте каструлю з вогню і чекайте освітлення фарбувального розчину.
5
Якщо вам не подобається глибина кольору або шерсть нерівномірно забарвилася, обробіть її у свіжому розчині. Заповніть каструлю гарячою водою, додайте оцтової есенції, як при фарбуванні, і прокип'ятіть в ній свою пряжу. Прополощіть нитки в теплій воді, просушіть на дерев'яній палиці і змотайте в клубки.
6
Окрасьте пряжу в полутонаДля цього потрібно приготувати фарбувальний розчин, як при рівномірній забарвленням. Змотайте суху пряжу в пухкі клубки і опустіть в фарбувальний розчин. При дотриманні часового та температурного режиму на нитках з'являться оригінальні поєднання відтінків одного кольору.
Зверніть увагу
Не забарвлює пряжу в один колір кількома партіями.
Корисна порада
Обсяг фарбувального розчину повинен бути в 20 разів більше, ніж вага пряжі. Якщо немає такої ємності, можна використовувати шнур або дерев'яну палицю. Спробуйте якість фарби на невелику кількість пряжі (30 г).