Як мислити економічно.

Мислити економічно - значить дбати про майбутнє. Але не тільки з точки зору прибутку, хоча і це поняття можна тлумачити досить широко. Адже прибуток може бути не тільки матеріальна, а й моральна, ціннісна.
Інструкція
1
Візьміть ручку і папір і напишіть, що б ви хотіли змінити у своєму житті (по пунктах: 1, 2 ...).
2
Оберіть з цих пунктів ті, які, як вам здається, більш за все будуть залежати від вашого матеріального становища (пункти кшталт «політ на Місяць» теж цілком підходять, тим більше що космічний туризм - витратний захід). Перепишіть на інший аркуш паперу новий перелік.
3
Візьміть ще один аркуш паперу. Складіть новий список ваших бажань, виконання яких на даний момент залежить тільки від вас (від вашої зарплати і т.п.). Постарайтеся записати їх у хронологічному порядку (наприклад, спочатку ви «купуєте машину», а тільки потім «їдете в автомобільний тур по Європі»).
4
На наступному листі зафіксуйте пункти, які не залежать від вас безпосередньо («надбавка до зарплати» і навіть «зниження цін на продукти»).
5
Не забувайте проти кожного з пунктів на всіх аркушах вказувати приблизну «вартість» бажання. Складіть план можливого їх здійснення, виходячи з ваших матеріальних перспектив. Не викидайте ці листи. Через деякий час вони вам знадобляться. Покладіть їх у затишне місце, але не забувайте про те, де вони лежать. Це буде служити вам стимулом до дій щодо поліпшення вашого матеріального становища.
6
Оцініть адекватно ваші професійні якості як фахівця, подумайте, чи є у вас можливості для кар'єрного зростання на тому місці роботи, де ви зараз працюєте. Візьміть аркуш паперу і чесно запишіть всі ваші «плюси» і «мінуси» як працівника (по пунктах). Використовуйте цей список для вдосконалення себе в професії.
7
У тому випадку, якщо ви брали кредит або ви збираєтеся (вам необхідно) його отримати, відразу оціните можливість його неповернення і подбайте про те, щоб цього не сталося. Влаштуйтеся на другу роботу, здайте частина вашого житлового приміщення (за погодженням з родиною), постарайтеся, хоча б час від часу не купувати продукти і одяг у дорогих магазинах. Виплатите кредит.
8
Отримайте додаткову освіту, вивчивши ринок затребуваності фахівців. Крім можливого просування по службі або зміни роботи на більш високооплачувану, освіта принесе вам і непогані моральні дивіденди.
9
Якщо дозволяє матеріальне становище, займайтеся благодійністю. По-перше, це допоможе вам зменшити частину податків, а по-друге, ви отримаєте задоволення від думки про те, що комусь полегшили життя.
10
Через кілька років зверніться знову до листочків, на яких ви записували ваші бажання. Відзначте ті, які вже здійснені і ті, що ще належить здійснити. Можете скласти новий список.
11
І головне - ніколи не дорікайте ближніх в тому, що вони не змогли досягти ваших висот. Може, вони чекають від життя зовсім інших вигод.