Як написати твір-мініатюру. Твір мініатюра.

Мініатюра - це твір невеликого обсягу на вузьку тему. Воно повинно бути закінчене за формою і змістом. В основі мініатюри повинні бути уважні "свіжі" особисті спостереження, автор виразно описує кого-небудь або що-небудь. Майстром мініатюри був М.М.Пришвин.
Інструкція
1
Перш за все визначте, що хочете намалювати словами. Це може бути картина природи, явище в природі чи суспільстві, подія. Необхідна умова: ви повинні бути свідком даних подій. І ці події не повинні вас залишити байдужим. Визначте, якою буде основна думка мініатюри. Для цього ви повинні чітко сформулювати свій задум: якого результату ви чекаєте від даної роботи і які почуття хочете викликати у читачів. Це ідея твору. Відштовхнувшись від ідеї своєї мініатюри, підберіть назву. Воно повинно бути точним, влучним і виражати авторський задум. Звертайте увагу на деталі: кольори, запахи, звуки, елементи одягу, міміку. Деталь в мініатюрі розповість багато і поглибить створюваний образ.
2
Проявіть уважне ставлення до слова, оскільки в мініатюрі кожне слово значимо. Мова повинна бути чіткою, живою, образною. В мініатюрі за кожним скупим словом повинен стояти багатий образ. Використовуйте засоби художньої виразності. Найпоширеніші і популярні з них допоможуть вам створити яскравий образ і передати почуття. Серед них метафора (кучері берізок, дзеркало озера), уособлення (струмочок базікав щось про своє), порівняння (осіннє листя немов бурштин), епітет (срібна роса). Відредагуйте будова речень. Вони мають бути різні за своєю будовою. Не захоплюйтеся складними реченнями. Вживайте пропозиції повні і неповні, поширені і непоширені, запитання й оклику і навіть пропозиції, що складаються з одного слова.
3
Продумайте композицію твору. Мініатюра пишеться по канонам великої розповіді, тому розподіліть будова своєї мініатюри наступним чином. Зав'язка - 20%, розвиток дії - 50%, кульмінація - 10%, розв'язка - 20%. В зав'язці повинні бути відповіді на питання: хто? де? коли? Кульмінацію зробіть напруженою, часом несподіваного. До розв'язці поставтеся серйозно, адже вона є сюжетним завершенням мініатюри. В заключних словах відобразіть результат подій.
4
Прочитайте мініатюру 2-3 рази про себе і кілька раз вголос. Подумайте: чи все вийшло так, як ви задумували. Якщо побачили недоліки - відредагуйте.
Зверніть увагу
Не захоплюйтеся художньо-образотворчими засобами, що не включайте їх штучно.
Мініатюра - прекрасний спосіб висловити своє сприйняття світу в декількох словах. Якщо вам є, що сказати оточуючим - зробіть це в мініатюрі! Що ж таке мініатюра? Це невелике за розміром художній твір, при цьому насичене сенсом, багатством художніх прийомів і фактур.
Інструкція
1
Цей жанр як не можна актуальне в сучасному світі, де темп життя не дозволяє розтягувати свої думки в багатотомні романи. Мініатюра - ідеальний спосіб вираження свого бачення для сучасного человека.С чого ж почати, приступаючи до створення мініатюри? Як і в будь-якому художньому творі, важливо виявити головну нитку, а у випадку з мініатюрою скоріше точку, навколо якої побудуєте повествованіе.Обозначьте ідею або подія, якій хочете присвятити свою мініатюру .
2
Окресліть вузьке коло подій або емоцій, які здаються вам ключовими, які обов'язково необхідно відобразити в своєму творінні. Головна задача при написанні мініатюри - максимально навантажити вмістом мінімально малий обсяг тексту.
3
вивіряти кожне слово на предмет його необхідності, в мініатюрі не повинно бути нічого зайвого, тільки яскравий насичений текст, в якому кожне слово на своєму місці і без нього все твір втратить сенс.
4
Найскладніше при написанні мініатюри - поєднати форму і зміст. Не дозволяйте собі в догоду формі втратити барвистість викладу, вибирайте прийоми, які дозволять передати компактними фразами обширний сенс, використовуйте підтексти.
5
Не варто впадати і в іншу крайність, жертвуючи формою на догоду глузду, і створюючи роман там, де мала бути мініатюра. Якщо ваш задум настільки глобальний, що умістити його в мініатюрі не вдається, спробуйте створити цикл мініатюр, відобразивши в ньому всі грані вашого художнього задуму.