Як заохотити співробітників.

Заохочення співробітників є важливою складовою управлінської діяльності керівника. Заохочення передбачається за роботу, виконану понад норму, а також за високу якість виконуваної роботи. У кожній організації розроблена своя система заохочення співробітників .
Інструкція
1
У першу чергу добре продумайте, який вид заохочення ви зможете застосувати. Це буде залежати від розміру фонду надбавок у вашій організації. У бюджетних організаціях він, як правило, невеликий. Тому доводиться ретельно ранжувати заслуги співробітників , які будуть заохочуватися. До розробки системи заохочення залучайте членів профспілки. Так буде дотримана демократія при винесенні рішення. Вся система заохочення прописується в статуті установи.
2
Використовуйте як моральні, так і матеріальні види заохочення. Моральне заохочення (наприклад, усна подяка при всьому колективі, нагородження грамотою, вручення похвального листа та ін.) Підвищує самооцінку працівника, надає йому впевненість у своїх силах і у виконуваній роботі. Крім того, це подає хороший приклад іншим співробітникам. Вони будуть прагнути поліпшити свої показники.
3
Матеріальне заохочення (грошова премія) набагато ефективніше морального. Для багатьох співробітників гроші важливіше і більш значуща грамоти. Крім цього, співробітник буде знати, що надалі він також зможе розраховувати на премію у випадку переробки.
4
В якості матеріального заохочення також можна використовувати виділення путівок в санаторій або оздоровчий табір для дітей. Так співробітник не тільки отримає заохочення, але і зможе зміцнити своє здоров'я або здоров'я членів своєї сім'ї. Це також стане запорукою його успішної роботи в майбутньому.
5
Грамотний керівник повинен знати, який вид заохочення використовувати для того чи іншого працівника. У цьому йому допоможуть знання психології і характеру кожного з членів колективу. Заохочення роботи мотивує співробітника на подальше вдосконалення його трудової діяльності.
6
Все заохочення повинні проводитися через наказ, який доноситься до відома колективу. Зробіть це усно на загальних зборах або розмістите наказ на стенді для службової інформації.
Заохочення працівників є значущою складовою управлінської діяльності керівника. Воно мотивують співробітників на подальше вдосконалення їх трудової діяльності. Заохочувати слід за виконання роботи понад норму і за високу якість роботи.
Інструкція
1
У першу чергу слід добре продумати, який з видів заохочення застосуємо до організації. На нього впливає розміру фонду надбавок організаціі.Еслі у вашій організації фонд надбавок невеликий, то доведеться ретельно ранжувати заслуги заохочувані співробітників. Необхідна розробка системи заохочення. До цього можна залучити членів профспілки. Таки чином, вдасться дотриматися демократію при винесенні рішення. Система заохочення повинна бути чітко прописана в статуті фірми.
2
Слід використовувати як моральні, так і матеріальні види заохочення. Ці види можна, так само, комбінувати. До моральних видам заохочення відноситься усна подяка, вручення грамоти, розміщення на дошці пошани. Воно підвищує самооцінку працівника і подає хороший приклад іншим работнікам.К матеріальним видам заохочення належать грошові премії, подарунки, поїздки. Вони набагато ефективніше моральних. Для більшості працівників грошову винагороду набагато більш значуща грамоти.
3
Хороші пізнання в психології допоможуть керівнику розібратися в характері підлеглих і зробити вибір на користь того виду заохочення, який краще застосувати до конкретного работніку.Все заохочення проводяться через наказ, який, в усній або письмовій формі, необхідно донести до відома колективу .
4
Розрахунок розміру матеріального заохочення виробляється, як правило, виходячи з окладу співробітника. Зазвичай, премія працівника становить від 30 до 70% від його окладу за месяц.Порядок виплат визначається в кожній організації на розсуд керівника.
Зверніть увагу
Буває так, що підлеглі звикають до матеріальних заохочень і вважають їх чимось, само собою зрозумілим. Такого не можна допускати ні в якому разі. Заохочувати слід тільки щось певне.