Як знайти кут, якщо відомий його тангенс. Визначення кута по тангенсу.

Тангенс кута - це число, яке визначається співвідношенням протилежного і прилеглого до цього кута катетів в трикутнику. Знаючи тільки це співвідношення можна з'ясувати величину кута, наприклад, скориставшись тригонометричної функцією, зворотної тангенсу - арктангенсом.
Інструкція
1
Якщо у вас є під рукою таблиці Брадіса в паперовому або електронному вигляді, то визначення кута зведеться до пошуку значення в таблиці тангенсів. Йому буде зіставлена величина кута - тобто те, що і потрібно знайти.
2
Якщо таблиць немає, то доведеться обчислювати значення арктангенса. Можна використовувати для цього, наприклад, стандартний калькулятор зі складу ОС Windows. Розкрийте головне меню, клацнувши кнопку «Пуск» або натиснувши клавішу WIN, перейдіть в розділ «Усі програми», потім в підрозділ «Стандартні» і виберіть пункт «Калькулятор». Це ж можна зробити через діалог запуску програм - натисніть клавіші WIN + R або виберіть у головному меню рядок «Виконати», наберіть команду calc і натисніть клавішу Enter або клацніть кнопку «OK».
3
Переключите калькулятор в режим, який дозволяє обчислювати тригонометричні функції. Для цього розкрийте в його меню розділ «Вид» і виберіть пункт «Інженерний» або «Науковий» (залежно від версії операційної системи).
4
Введіть відоме значення тангенса. Це можна зробити як з клавіатури, так і клацаючи потрібні кнопки інтерфейсу калькулятора.
5
Переконайтеся, що в полі «Градуси» стоїть позначка, щоб отримати результат обчислення саме в градусах, а не в радіанах або градах.
6
Поставте відмітку в чекбоксі з написом Inv - цим ви інвертіруете значення обчислюваних функцій, позначені на кнопках калькулятора.
7
Натисніть кнопку з написом tg (тангенс) і калькулятор вирахує значення функції зворотного тангенсу - арктангенс. Воно і буде шуканим кутом.
8
Все це ж можна виконати і з використанням онлайн-калькуляторів тригонометричних функцій. Знайти такі сервіси в інтернеті досить легко за допомогою пошукових систем. Та й деякі з пошуковиків (наприклад, Google) самі мають вбудовані калькулятори.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=adPmyed5vjc