Фолієва кислота: Як і скільки її приймати.

Фолієва кислота (вітамін В9) - одне з найбільш важливих речовин, необхідних будь-якій жінці, яка вирішила завагітніти і народити. Нестача фолієвої кислоти в організмі вагітної загрожує затримкою розвитку плоду і збільшує ризик появи вроджених вад розвитку. Якщо ж врахувати, що дефіцит фолієвої кислоти спостерігається у майже 50% обстежених жінок, то легко зрозуміти, що майбутньої матері просто необхідно почати прийом фолієвої кислоти ще задовго до запланованої вагітності. У цьому випадку, вищеописані ризики, відповідно, знижуються.
Інструкція
1
За кілька місяців до передбачуваного зачаття (в ідеалі - мінімум за три), і протягом всієї вагітності, майбутня породілля повинна приймати не менше 400 мкг фолієвої кислоти щодоби (в деяких джерелах зазначена більш висока дозування - до 800 мкг, рекомендується обговорити це питання з лікарем). Враховуючи, що освіта здорових сперматозоїдів, і як наслідок, вірогідність зачаття здорової дитини, також напряму пов'язане з вмістом фолієвої кислоти в чоловічому організмі, дуже бажано, щоб чоловік також почав профілактичний прийом цього вітаміну не раніше, ніж за три місяці до передбачуваного зачаття. Дозування - індивідуальна, як правило, не менше 400 мкг на добу.
2
Особливо слід підкреслити: фолієву кислоту необхідно приймати всім вагітним, незалежно від їх матеріального становища і, відповідно, характеру харчування. Якщо ж прогноз вагітності несприятливий (наприклад, у жінки вже народжувалася дитина з вадами, спричиненими недостатнім вмістом фолієвої кислоти в організмі матері), дозування необхідно збільшити (також за призначенням лікаря, до 4-х мг на добу). Не слід побоюватися надлишку фолієвої кислоти в організмі, оскільки вона буде виведена через нирки у вельми короткі терміни (протягом декількох годин).
3
Механізм дії фолієвої кислоти полягає в тому, що вона спільно з ціанокобаламіном (вітамін В12) стимулює утворення еритроцитів. Якщо ж фолієва кислота присутня в організмі в недостатній кількості, порушується процес нормального кровотворення. Тобто, незрілі форми еритроцитів не можуть нормально перетворюватися в зрілі. Фолієва кислота застосовується також при лікуванні різних видів анемій, лейкопенії (зниженні рівня лейкоцитів у крові).