Як зробити трафарет для букв. зробити трафарет тексту.

Слово «трафарет» походить від італійського traforetto, що в точному перекладі означає «продірявлена платівка». Звідси і класична техніка виконання трафарету - береться щільний матеріал, на якому спочатку малюється, а потім вирізається якесь зображення чи текст. Трафарет можна використовувати багаторазово, і написи або малюнки виходять однаковими. Можна зробити трафарет якоїсь конкретної написи, яку потрібно багато раз перевести, наприклад, на футболки. Але можна зробити і алфавіт, який буде використовуватися в різних цілях.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з інтернетом;
  • - принтер;
  • - папір для принтера;
  • - картон або полімерна плівка;
  • - канцелярський або шевський ніж;
  • - копирка;
  • - кулькова або гелева ручка;
  • - дошка.
Інструкція
1
І для трафарету конкретної написи, і для трафарету алфавіту підберіть шрифт. Його можна знайти в інтернеті, а можна намалювати літери потрібної форми самому. Якщо не потрібен особливо вишуканий шрифт, можна скористатися тими, які вбудовані в Word. В цьому випадку заходите в віконце зі шрифтами, яке знаходиться на верхній панелі і підбираєте потрібний. Виділяєте напис і встановлюєте потрібний розмір шрифту. Після цього просто роздруковуєте лист.
2
Можна підібрати і більш витончений шрифт. Скачайте його з Інтернету. Напис в цьому випадку зручніше обробляти в програмі Photoshop. Зайдіть в меню, яке позначено літерою T. Зробіть потрібну напис і роздрукуйте лист.
3
Переведіть текст на картон або пластик. Для того щоб перевести літери на картон, знадобиться копірка. Покладіть лист копіювального паперу фарбувальної стороною на картон, накладіть зверху роздрукований аркуш і обведіть літери простим олівцем або кульковою ручкою. Якщо ні копірки, літери можна просто продавити тієї ж самої кульковою ручкою (краще навіть, якщо з порожнім стрижнем). Точно так само можна вчинити і з непрозорим пластиком.
4
З прозорим пластиком краще вчинити інакше. Перед тим як роздрукувати лист, залийте букви темною фарбою. Покладіть лист, а зверху шматок пластика. Якщо кулькова або гелева ручка малює з цього пластику, обведіть літери. Якщо не малює, візьміть ніж або голку і продряпайте букви. Не забудьте зробити перемички у тих букв, у яких контур обмежує якесь внутрішньо простір. Перемичок має бути як мінімум дві.
5
Виріжте літери. Картонний трафарет можна вирізати гострими ножицями. Увіткніть кінець ножиць в ту частину поверхні, яку будете вирізати, доведіть розріз до лінії і далі вирізайте рівно по лінії. Якщо увіткнути кінець ножиць прямо в лінію, розріз вийде кривої. Пластик краще різати гострим ножем на дошці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DNLCWN0LP5U
Корисна порада
Ножиці для вирізання трафарету з картону краще брати з короткими, але не закругленими кінцями; Якщо ви робите відразу весь алфавіт, відстані між буквами повинні бути не менше ширини і висоти самої літери. Краще якщо вони будуть побільше; Залежно від розміру трафарету, написи можна робити балончиком з фарбою, тампоном, кульковою ручкою.