Як бути світською людиною.

Світське суспільство в будь-якій цивілізованій країні складається з інтелігентних вихованих людей, основною перевагою яких є розум, честь, гідність, самовладання і, нарешті, ввічливість і делікатність. Бути «світської особистістю» в сучасному світі модно і престижно. Знаючий світське звернення людина вміє тримати себе в будь-якому суспільстві, заслуговує загальну повагу і схвалення.
Інструкція
1
Будьте чемні. Під чемністю розуміється, насамперед, загальна уважність, люб'язність до оточуючих. Навчіться бути поблажливим до людей, поступайтеся дорогу старим, жінкам, дітям. Уникайте вживання у вашій мові тривіальних виразів і лайок. Будьте привітні, делікатні у розмові. Але не кажіть ні про що з зайвою пристрастю і запалом. Чи не висловлюється іноземною або професійною мовою в суспільстві, де не розуміють вас. Уникайте неповажних висловлювань щодо чужої зовнішності, професії, роду діяльності.
2
Умійте терпляче слухати співрозмовника, не перебиваючи його ні за яких обставин. Слідкуйте за тим, що ви говорите, кому і яким тоном. Однак пам'ятайте про те, що надмірна ввічливість не є чеснотою, вона обтяжує співрозмовника, наводить на думки про вашу нещирість і пихатості. Тому з чемності не жертви ваших потреб, не показуйте зайвої поступливості.
3
Чиніть ввічливо, даючи зрозуміти оточуючим, що ви вихованість і знайомі з етикетом. Невимушена ввічливість допомагає домогтися розташування людей. Звичайно ж, мова не про низькі поклонах, а в умінні вести себе шанобливо.
4
Дотримуйтесь вищеперелічені правила благопристойності. Намагайтеся уникати зневажливого тону, гордовитого вигляду, занадто великого числа пояснень і відступів у своїй промові. Не кажіть пошепки в присутності інших людей, не дивіться на годинник, не читайте, що не наспівуйте про себе, коли говорять інші. У розмові дотримуйтеся простих фраз, які не гарячкуйте, що не вимовляєте хвалебних фраз про себе, свої чесноти і таланти.
5
І, нарешті, будьте самими собою, не приймайте вигляд, що не відповідає вашому статусу, а іншим виявляйте тільки таку повагу і увагу, якого вони заслуговують.