Як позбутися від блиску на одязі. Як позбутися від затертих блиску на одязі.

Якщо ви, погладивши улюблену річ, випадково залишили на тканині блискучий слід від праски, не поспішайте позбуватися від предмета одягу - спробуйте усунути блиск і підпалини простими способами, про які повинна знати кожна господиня. Крім сучасної побутової хімії, у вашому розпорядженні численні народні засоби, які ефективно видаляють із зіпсованою одягу плями.
Інструкція
1
Наприклад, якщо на тканині залишилися жовтуваті підпалини від гарячої праски, намочіть пляма соком лимона, а потім присипте цукровою пудрою. Висушіть річ і прополощіть її в холодній воді.
2
Холодна вода в деяких випадках може допомогти і сама по собі - змочіть пляма водою, а потім посипте його сіллю і покладіть під пряме сонячне світло. Коли тканина висохне, сполосніть її і повторно висушіть.
3
Також ви можете спробувати вивести пляму свіжої цибулиною - розріжте її навпіл і натріть зрізом цибулини пляма. Після цього нанесіть на пляму невелику кількість прального порошку, розведеного у воді. Сполосніть річ під прохолодною водою, а потім висушіть.
4
Якщо річ в місці плями змінить колір, змочіть тканину водою з невеликою кількістю оцту, і колір повернеться. За допомогою лука ви також можете врятувати в'язаний одяг від плям - якщо ви випадково зробили підпалини на вовняний речі, покладіть на пляму свіжу цибулину зрізом вниз на 30 хвилин. Через 30 хвилин сполосніть тканину в прохолодній воді.
5
Якщо зіпсована була річ з натуральної тканини - бавовни або льону, спробуйте вивести пляму розчином бури, розвівши чайну ложку бури в склянці води. Нанесіть розчин на підпалини, а потім прополощіть річ і пропрасуйте її теплою праскою.
6
Шовкові речі, зіпсовані праскою, можна повернути в нормальний стан за допомогою води і питної соди. Змішайте соду з водою, щоб отримати однорідну масу і нанесіть її на шовкову річ, а потім потріть пляму. Просушіть річ і зчистіть висохлу соду щіткою. Якщо ж жоден метод не працює, довірте свій одяг фахівцям з хімчистки.