Як робити масаж при остеохондрозі. Як зняти біль в спині при остеохондрозі масажем.

Технічний прогрес звільнив людину від великої частки фізичної праці, але «нагородив» його за це захворюваннями, пов'язаними з малою рухливістю. Одним з них є остеохондроз - порушення стану суглобових хрящів. Найбільш поширеним є остеохондроз хребта.
Інструкція
1
При лікуванні остеохондрозу хребта першою мірою є масаж, так як він дозволяє зняти біль, яка при цьому захворюванні може бути тупий, тянущей, ниючий і гострою. Ці болі можуть відчуватися в районі шиї, спини, попереку і навіть віддавати в плечі або ноги. Масаж рекомендується застосовувати тільки коли минуло загострення, так як при гострому перебігу остеохондрозу він може заподіяти біль. Масаж при остеохондрозі проводиться в лежачому або сидячому положенні.
2
При еми масаж аПоглажіваніе. З нього починають робити масаж і використовують в проміжках між іншими прийомами. Долоню щільно притискають до шкіри, великий палець відведений убік, а решта зімкнуті. Погладжування має бути м'яким і плавним, спрямованим від боків до центру.
3
Розтирання. Робиться розтягнення або невелике зміщення тканин в різних напрямках. Рука не ковзає по шкірі, а рухає її за собою. При цьому прийомі по ходу кровотоку інтенсивно розтирається ділянку хворого суглоба.
4
Розминка. Є основним прийомом масаж а при болях у хребті. Йому відводиться найбільше часу. Його роблять так: - на суглоб накладають руки; - шкіру, яка покриває суглоб, віджимають в сторону руки, якої роблять розминання; - шкіру захоплюють між пальцями і здавлюють; - зміщують шкіру в сторону великого пальця; - дають шкірі повернутися на місце і притискують її до суглоба підставою долоні.
5
Лупцювання. Цей прийом поєднує в собі ритмічні і дуже часті легкі удари пальцями та іншими частинами кистей обох рук. При цьому між руками відстань повинна бути 2-4 см. Лупцювання роблять поперек м'язових волокон. Кисті рук при постукуванні повинні бути розслаблені, а руху - ритмічні й легкі.
6
Струшування. Різновид вібро масаж а, при якій роблять швидкі коливальні і толчкообразние руху, що призводять до струсу тканин. Зазвичай використовують при остеохондрозі великих суглобів. Проводять прийом однією рукою. Долонею і пальцями натискають на суглоб і роблять швидкі коливальні рухи в сторони.
7
Рух. Масаж, заснований на рухах, специфічних для того або іншого суглоба. Рух сприяє поліпшенню рухливості суглобів, поліпшенню кровотоку і видаленню з суглобових сумок продуктів розпаду. Масаж у вигляді рухів поєднують з іншими, описаними вище, прийомами.