Як давати вітамін а.

Ретинол ( вітамін А) допомагає зберегти хороший зір і відновити його в разі будь-яких проблем. Крім цього, він сприяє зростанню кісток, зміцнює імунітет, усуває сухість шкіри і нормалізує менструальний цикл. Зрозуміло, корисно одержувати ретинол природним чином - з їжі, але не завжди вдається щодоби з'їсти необхідну кількість потрібних продуктів. У цьому випадку на допомогу приходить аптечний вітамін А.
Інструкція
1
Вітамін А випускається в різних формах. Комусь показаний прийом драже, комусь - масляні краплі. Буває й так, що лікар призначає внутрішньом'язове введення ретинолу. Вибір тактики лікування залежить від ступеня дефіциту вітамін а і скарг паціента.Наіболее поширеними станами, коли призначається ретинол, є: вірусні та інфекційні захворювання, целіакія, гіпертиреоз. Також організм відчуває потребу в ретинолі при діареї, недостатньому харчуванні, прийомі деяких ліків і нікотинової завісімості.Несмотря на те, що вітамін и часто не сприймаються всерйоз і здаються досить нешкідливими препаратами, необхідно строго дотримуватися дозування. Гіпер вітамін оз А вкрай небезпечний і проявляється головним болем і млявістю в легких випадках, блювотою і сплутаністю свідомості - в важких.
2
Дозування ретинолу залежить від ступеня серйозності показань до його прийому. У профілактичних цілях цей вітамін зазвичай вживається всередину. При лікуванні гіпо- вітамін оза А важкого ступеня рекомендовано внутрішньом'язове введення препарата.Профілактіческая дозування ретинолу розраховується, виходячи з ваги і віку пацієнта. Добова норма споживання вітамін а А грудними дітьми становить не більше 0,5 мг (приблизно 1650 МО), з року до 6 років вона збільшується вдвічі і дорівнює 1 мг (3300 МО). Діти 7-14 років повинні щодня одержувати 1,5 мг ретинолу (5000 МО), а норма для дорослих становить 3 мг (10000 МО) .При вираженому гіпо вітамін озе А доза може збільшуватися до 20-25 тис МО.
3
Якщо ви приймаєте препарат всередину, слід робити це після їжі. Бажано випити ретинол не відразу після того, як буде прожувати останній шматок їжі, а хвилин через 15. Так вітамін краще усвоітся.Раствор для внутрішньом'язового введення необхідно спочатку підігріти до 37 градусів, і тільки після цього робити ін'єкцію.
4
Пам'ятайте, що ретинол краще засвоюється, якщо він приймається в комплексі з вітамін ами В, D, і E. Цинк, фосфор і кальцій також покращують всмоктування препарату. Не вживайте ретинол в поєднанні з алкоголем і після прийому проносних засобів, результату від лікування в цьому випадку не буде.