Як повернути товар в магазин.

Складно знайти людину, яка, зробивши покупку, вдома не виявив би, що куплений товар йому не підходить, не подобається або він просто неналежної якості. В цьому випадку, не відкладаючи справу в довгий ящик, потрібно повернути або обміняти невдалу покупку протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня придбання.
Інструкція
1
Дуже важливо після повернення додому зберегти чек і упаковку товару (коробку, ярлики і цінники). Якщо відсутність чека ще можна компенсувати показаннями свідків про факт здійснення покупки, то без упаковки і фабричних ярликів товар назад не прімут.Необходімо також зберегти товарний вигляд покупки. Якщо по товару видно, що він був у використанні, можете не сумніватися - гроші вам не повернуть. Винятком є лише товари неналежної якості. В цьому випадку ви можете принести шлюб в магазин без чека, упаковки та зі слідами використання. Це правило стосується і неякісних продуктів харчування.
2
Товар з виявленими в процесі використання істотними недоліками можна повернути в магазин і після закінчення 15 днів з моменту покупки, і після закінчення гарантійного терміну, але не пізніше двох років з дня здійснення покупки. В цьому випадку доведеться потрудитися і скласти претензію виробнику або його прямому представнику в вашому регіоні з докладним перерахуванням недоліків возвращаемого товара.Еслі вам запропонують провести експертизу, постарайтеся на ній присутніми або направити свого представника з довіреністю. Результати експертизи можуть бути оскаржені в суде.Товар, куплений на розпродажу, також підлягає поверненню за умови, якщо покупець до моменту здійснення покупки не був обізнаний про наявність шлюбу в купують вироби. Про це продавцем повинна бути зроблена відмітка на товарному чеку або гарантійному талоні. Не можна повернути лише ті речі, про наявність недоліків в яких вас попередили одразу.
3
Ні за яких умов за винятком шлюбу не можна повернути такі товари: предмети особистої гігієни, лікарські препарати, косметику і парфуми, нижня й постільна білизна, посуд і столові прибори, технічно складні побутові прилади, побутову хімію; тканини, кабелі, будівельні та інші матеріали, що продаються на метраж, меблі, зброя і патрони, літературу, тварин і рослини, ювелірні вироби з дорогоцінних металів. Однак це правило не поширюється на інтернет-магазини і товари, куплені віртуально. Виняток становлять лише засоби особистої гігієни. Наприклад, пропонується один товар, а поставляють вам зовсім інший. Повернення в цьому випадку можливе зробити протягом семи днів, не рахуючи дня купівлі, навіть без пояснення причин.
4
Взагалі, як показує практика, закон найчастіше на стороні добросовісних покупців. Зазвичай при поверненні потрібно пред'явити паспорт і написати заяву про повернення. Часто продавці пропонують замінити що не влаштовує вас товар на аналогічний, але змушувати вас зробити це ніхто не вправі. Відстоюйте свої права, не бійтеся в разі відмови цитувати рядки з "Закону про захист прав споживачів" або навіть пригрозити судовим розглядом. У більшості випадків продавець воліє вирішувати спірні моменти мирним шляхом.
Зверніть увагу
Купуючи товар з порушеним товарним виглядом (цілісність упаковки входить в це визначення) ви автоматично позбавляєте себе права на обмін, не кажучи вже про повернення.
Корисна порада
Повернення товару. Згідно із законодавством, кожен покупець може повернути куплену в магазині річ протягом 14 днів. І зовсім необов'язково пояснювати причини повернення. Слід пам'ятати, що відсутність чека, що засвідчує факт покупки, не є підставою для відмови (п. 5, ст.18, закон «Про захист прав споживачів»). Теж варто сказати і про упаковку. Якщо її немає, не біда, головне, щоб возвращаемая річ мала товарний вигляд.