Як навчитися кувати.

Ковальське ремесло - одне з найдавніших. Вид розпеченого металу, якому надано химерні неповторні форми під вивіреними ударами вправного коваля - картина хвилююча і зачаровує. Стати ковалем сьогодні хоче мало, ну а якщо все ж хочеться, то чому б не спробувати.
Інструкція
1
Знайдіть та обладнайте робоче місце. Починати потрібно з кузні. Ідеальний варіант - сільська місцевість або заміський дачну ділянку. Приміщенням для кузні може бути простою навіс, але тоді в осінній і зимовий час займатися улюбленою справою навряд чи доведеться. Розміри капітального приміщення визначаються масштабом і характером майбутніх робіт.
2
Серце будь кузні - горн, де метал, розжарюючись, перетворюється в податливий для обробки матеріал. Паливом для горна може служити кам'яний, деревне вугілля або звичайні дрова. Але найкраще для цього підходить кокс. Можливі варіанти з рідким паливом і газом.
3
Горн складається зі столу і верхньої кришки. Висоту столу визначає сам коваль, щоб йому було зручно працювати. Теж саме відноситься до горизонтальної поверхні стола. Кришку зробіть з вогнетривкої цегли, а в центрі помістіть горнових гніздо, яке складається з колосникової решітки і фурми. Подача повітря в горн здійснюється за допомогою вентилятора. Найбільш популярний вентилятор «равлик» з крильчаткою по типу білячого колеса.
4
Обов'язкова приналежність ковалі - ковадло, яку розташуйте в центрі приміщення поруч з горном. Добре б роздобути стару ковадло, але якщо такої немає, цілком підійде фрагмент залізничної рейки. Крім того знадобляться ковальські лещата, кувалда, ручник з поперечним задком, ковальські кліщі, пряме зубило і т.д.
5
Приступайте до освоєння ремесла. Існує кілька прийомів кування. За допомогою прийому, який називається витяжка, розігріту заготовку ударами кувалди по всій її довжині витягують. В результаті на заготівлі утворюється безліч поглиблень, які потім розгладжуються гладилкою. Зворотний процес - збільшення ширини заготовки шляхом зменшення довжини, називається осадкою. За допомогою рубки заготовка або розділяється на декілька частин, або залишається надрубленной. Цей прийом використовують у художньої куванні. Складнішими прийомами є торсування, гнучка, нанесення візерунка і випрасовування.