Як визначити справжній діамант.

Всілякі імітації і підробки діамантів зустрічаються в наш час не так уже й рідко. Безумовно, остаточний висновок про справжність діаманта може дати тільки кваліфікований фахівець. Але якщо виникла термінова необхідність, проведіть попереднє дослідження властивостей каменю в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - лупа 10-кратного збільшення;
  • - вершкове масло;
  • - соляна кислота;
  • - кварцова лампа;
  • - наждачний папір або голка;
  • - газета.
Інструкція
1
Уважно розгляньте ювелірний виріб, в якому закріплено камінь: для досягнення максимального блиску і гри світла діамант, як правило, поміщається в відкриту оправу. Цей спосіб кріплення дозволяє також без праці розглянути нижні межі ограненного алмаза. Дзеркальне покриття нижніх граней - вірна ознака підробки.
2
Діамант прекрасно проводить тепло. Щоб перевірити це властивість, помістіть досліджуваний камінь в холодне місце. Потім подихайте на нього і спостерігайте в лупу за його поверхнею. На справжньому діаманті ви не побачите жодних туманних слідів, тоді як імітації алмазу запотіють від вашого дихання.
3
Алмази здатні прилипати до деяких видів жирів. Проведіть тест з вершковим маслом: занурте в нього камінь і прикладіть до скляної поверхні. Справжній діамант прилипне до скла.
4
Навіть найсильніші кислоти та їх суміші не роблять ніякого впливу на алмаз. Опустіть перевірявся камінь в соляну кислоту і оцініть його зовнішній вигляд. На синтетичних підробках обов'язково з'являться сліди від кислоти, а справжній діамант залишиться неушкодженим.
5
Одним з важливих властивостей алмазів є люмінесценція в ультрафіолетових променях. Відповідне освітлення можна знайти, наприклад, на дискотеці або під звичайної кварцовою лампою. Якщо під дією ультрафіолетового випромінювання у каменю з'являється блакитнувате або жовто-зелене свічення, то перед вами справжній діамант. Якщо ж світіння іншого кольору (або зовсім відсутня), це може бути як особливістю даного діаманта, так і ознакою підробки. У кожному разі, для встановлення справжності потрібні додаткові дослідження.
6
Перевірте камінь на предмет твердості: спробуйте подряпати або потерти його чимось гострим (голкою, наждачним папером). Унікальна твердість алмазу захищає його від подібних поверхневих ушкоджень, тому на дійсному діаманті слідів від ваших маніпуляцій не залишиться.
7
За допомогою лупи вивчіть зовнішній вигляд каменю. Безліч дрібних відколів, мікроподряпини, поїдені грані повинні навести вас на думку про підробку. Визначити справжній діамант можна також по наявності в ньому внутрішніх дефектів: чорні точки графіту, найдрібніші бульбашки, світлі точки. Імітації діаманта, як правило, подібних включень не мають.
8
Візьміть газету і покладіть на неї неоправлений діамант. Тепер спробуйте розгледіти надруковані літери крізь камінь. Кришталь або скло дозволять вам зробити це без праці, тоді як справжній діамант переломлює світло настільки, що робить текст нерозрізненим.
Зверніть увагу
Популярний метод визначення автентичності діаманта - опустити його в склянку з водою. Нібито камінь повинен стати непомітний у воді. Але це справедливо тільки для чистих і безбарвних алмазів. Тому достовірність подібної перевірки невеліка.Одін з новітніх високотехнічних імітаторів алмаза - муассаніт. Цей камінь здатний успішно пройти багато випробувань, перераховані вище. Єдиний спосіб виявити таку підробку - потримати камінь кілька хвилин над вогнем. В результаті муассаніт забарвиться в зелений колір. Піддавати ваше ювелірний виріб такій перевірці варто тільки в крайньому випадку, інакше ви ризикуєте безнадійно його зіпсувати.
Справжні діаманти і ювелірні вироби з ними коштують недешево, тому, природно, існують шахраї, які продають різні підробки. Якщо вам пропонують купити ювелірний виріб з рук, якщо ви хочете з'ясувати, чи справжній діамант прикрашає подароване вам кільце, якщо вам здається, що після чистки у ювеліра ваші коштовності виглядають якось не так, є кілька простих способів розвіяти всі сумніви.
Вам знадобиться
  • Ювелірна лупа
Інструкція
1
Багато людей вважають, що алмаз - це тільки прозорий, безбарвний камінь. Це невірне судження. Існують блакитні та рожеві діаманти , а також камені кольору «шампань», «коньячні», не варто забувати про знаменитих чорних діамантах. Тому забарвлення каменю не є скільки-небудь важливої при визначенні його справжності.
2
Інше помилкова думка про товари з діамантами полягає в тому, що справжній камінь повинен бути тільки на «підкладці» з білого золота або спеціального родиевого покриття. Так, як правило, щоб підкреслити притаманну цим каменям глибину і їх «гру», ювеліри поміщають діаманти на більш світлому металі, але це не непорушне правило. Існують дуже дорогі прикраси, в яких діаманти цілком оточені золотом за задумом художника.
3
А ось те, що діаманти повинні бути вставлені тільки в дорогоцінні метали - вірно. Навіть вироби з золота з низькою пробій вже не прикрашають такими каменями. А золото високої проби зазвичай не використовують у виробах з фіанітамі та іншими імітаціями діамантів.
4
Поставтеся скептично і до поради спробувати подряпати скло діамантом. Так, за шкалою Мооса твердість скла 5,5 балів, а алмаза - 10 і, безумовно, діамант залишить на склі подряпину, але кварц і цирконій з твердістю в 7,5 і 8, 5 балів за тією ж шкалою точно так же подряпати скло .
5
Хороший спосіб переконатися в достовірності діаманта - уважно розглянути його через збільшувальне скло. Справжні камені матимуть крихітні вади і невеликі вкраплення. Діамантів без єдиного недоліку в світі дуже мало, їх можна перелічити по пальцях, вони коштують мільйони. Підроблені ж камені - ідеальні, оскільки процес їх виробництва не передбачає можливості створення штучних недоліків.
6
Якщо у вас є можливість використовувати ювелірну лупу, то з її допомогою ви зможете знайти на одній з граней каменю лазерне гравіювання з його номером і фірмою-огранщиком. Безумовно, це не стосується старовинних діамантів і каменів вагою менше, ніж чверть карата.
7
За допомогою лупи уважно розгляньте діамантові грані. У справжнього каменю всі вони гострі, у нього немає і не може бути заокруглених країв.
8
Подихаєте на камінь доти, поки він не запітніє. Якщо він залишиться туманним кілька секунд по тому, значить, це не діамант. На справжніх алмазах конденсат пропадає відразу ж. Однак пам'ятайте, що бруд може утримати вологу, тому дуже важливо очистити камінь перед цим тестом.
Корисна порада
Оскільки діамант вельми дорогий камінь, при найменших сумнівах в його справжності є сенс віднести алмаз до ювеліра-оцінювачу, оскільки помилка може вам занадто дорого обійтися.