Як навчитися концентрувати думки.

Концентрація уваги і думок вимагає великих витрат розумових сил. Будь-які зовнішні подразники здатні відвернути людину від об'єкта концентрації. Складно буває зосередитися і при виконанні рутинної роботи. Спеціальні вправи і свіжий погляд на звичні речі допоможуть вам зберегти стійкий інтерес до обмірковують проблеми.
Інструкція
1
Важливий фактор для успішної концентрації - відсутність зовнішніх подразників. Коли ви читаєте книгу, пишете або роздумуєте про щось, відвернути вашу увагу може будь-який звук, рух. Найскладніше концентруватися в людних і шумних місцях. Якщо ви працюєте вдома, а ваші близькі при цьому дивляться телевізор, голосно розмовляють і постійно задають будь-які запитання, у вас не вийде повністю зосередитися на поставленому завданні. Постарайтеся максимально відгородити себе від зовнішніх подразників. Знайдіть відокремлене і саме тихе місце, де ви зможете працювати продуктивніше. Якщо знайти таке місце не виходить, спробуйте подумки відгородитися від відбуваються навколо вас подій. Уявіть, що ваша голова знаходиться в великому скляній кулі, і всі зовнішні звуки відскакують від нього, не доходячи до вашої уваги.
2
Коли вам необхідно сконцентруватися на рутинній роботі або нудною лекції, яка не викликає інтересу, спробуйте знайти в ній щось нове. Погляньте на звичні речі з іншого боку. Припустимо, ви слухаєте десятий доповідь на конференції, ваша увага розсіялася і думки пішли в невідомому напрямку. Уявіть себе людиною, вперше зіткнулися з викладається темою, як ніби ви випадково потрапили в зал. Знайдіть в излагаемом доповіді моменти, які могли б вас зацікавити. Це може бути відмінне від вашого думку на вже відомі речі, якісь невивчені раніше цифри, факти і формулювання термінів. Можливо, вас зацікавить незвичайний стиль мови виступаючого і вміння доступно викладати складний матеріал.
3
Навчитися концентрувати думки допоможуть спеціальні вправи. Поставте перед собою будь-який предмет - яблуко, вазу, сірникову коробку або годинник. Сфокусуйте увагу на вибраному об'єкті. Розгляньте його з різних сторін. Зверніть увагу на колір, обсяг, форму, запах, відчуття при дотику до предмета. Постарайтеся чітко утримувати увагу і роздумувати про предмет не менше двох хвилин. Як тільки помітите, що ваша увага пішло від об'єкта концентрації, м'яко поверніть його назад і продовжите виконання вправи. Виконуйте вправу щодня по 5-10 хвилин. Незабаром вам стане легше контролювати думки .