Як провести заземлення.

Заземлення лежить в основі електричної безпеки. Не дарма йому приділяється так багато уваги. У житловому приміщенні найпоширеніша загроза бути ураженим розрядом електрики - це практично будь-який електроприлад домашнього вжитку. Це може бути і пилосос, і холодильник, навіть звичайний електричний чайник. Якщо напруга не відповідає нормам, то ви можете жити при цій загрозі досить тривалий час, не помічаючи нічого підозрілого. Адже електроприлади будуть функціонувати як і раніше. Але в один прекрасний день ваc може вразити електричним струмом.
Інструкція
1
Спеціальне захисне заземлення являє собою навмисне з'єднання з землею або яким-небудь еквівалентом землі відкритих металевих частин, не проводять струм, але які в один певний момент можуть опинитися під напругою, що може спричинити за собою непередбачувані наслідки.
2
Як правило, для проведення заземлення в квартирі проблем не виникає. Однак, у випадку з заміськими будинками для того, щоб убезпечити себе на досить хорошому рівні, вам потрібно буде гарненько попрацювати.
3
Для переходу використовуйте мідний дріт з перетином в один квадратний сантиметр. З'єднайте цю мідний дріт і розподільний щит болтами (у випадку, якщо розподільний щит зроблений з металу).
4
Приготуйте сталеві куточки довжиною півтора метра і товщиною п'ять сантиметрів. Це будуть спеціальні електроди, які будуть служити відведенням струму в землю, якщо відбудеться пробій.
5
Також для того, щоб з'єднати куточки приготуйте сталеву смугу довжиною в чотири сантиметри і перетином не менше п'яти квадратних сантиметрів. Також запасіться такими інструментами, як зварювальний апарат, лопата і кувалда.
6
Викопайте траншею у формі трикутника зі сторонами півтора метра. А глибина траншеї повинна бути 30 сантиметрів.
7
Після того, як траншея буде готова, забийте в її кутах заздалегідь приготовані сталеві куточки. Забивайте їх на таку глибину, щоб із землі визирало не більш п'ятнадцяти сантиметрів.
8
Коли з куточками розібралися, з'єднайте кожен з них між собою за допомогою спеціально заготовленої сталевої смуги. Приварите цю смугу до кожного з куточків.
9
Тепер приступайте до того, щоб від отриманого контуру завести заземлення в будинок. Використовуйте ту ж сталеву смугу в чотири сантиметри. Звідти її в будинок, після чого зробіть з неї перехід на заздалегідь приготований мідний дріт. Вибираючи цей провід, переконайтеся в тому, щоб його перетин відповідало перетину основного фазного провідника.