Як складати анкети-опитування. Як скласти анкету для опитування.

Дізнатися думку великої групи людей за короткий термін, при цьому затратити трохи ресурсів і отримати необхідний результат можна за допомогою письмових опитувань-анкет. Головне в цій справі - правильно складені в опитування .
Інструкція
1
Схема «що справили, то і куплять давно не актуальна. Орієнтир змістився в бік смаків споживачів, їх поглядів, потреб, сокровенних бажань. Крім того, тепер люди вільно висловлюють свою думку з питання.
2
Структура анкети наступна: 1. Введення. Місце для привітання та пояснень мети заповнення анкети.2. Інструкція щодо заповнення, якщо вона потрібна. Чітко сформулюйте правила, щоб будь-який респондент зміг зрозуміти їх з першого раза.3. Інформація про відповідати. Якщо це анонімне опитування, пропустіть даний пункт.4. Вопроси5. Подяка чи побажання респонденту.
3
Перед тим, як почати вигадувати питання, визначте мету анкети, який результат ви хочете бачити по закінченні анкетування. Запишіть схему логічного переходу від одного етапу до іншого.
4
Дотримуйтеся правил складання питань. Складайте питання в порядку від простих до складних. Так, респондент розкріпачиться і буде готовий відповідати на більш особисті питання. Формулюйте запитання однозначно, без прихованих смислів і складних оборотів. Враховуйте всі варіанти відповідей при закритих питаннях. Залишайте достатньо місця для відповіді при відкритих. Не вживайте звороти, які можуть підштовхувати респондента відповісти невірно. Будьте завжди нейтральні. Не змушуйте заповнює анкету проробляти складні обчислення. Розбийте необхідні дані на кілька запитань і зробіть розрахунки на етапі обробки опитувальників. Поважайте вашого респондента. Будьте ввічливі й акуратні в виразах. Ніщо не повинно викликати неприязні або збентеження.
5
Не забудьте перевірити анкету. Прочитайте її вголос і викресліть всі зайві слова, які не несуть інформації, а лише засмічують текст. Доможіться чіткості та правильності формулювань. Перевірте відповідність рівня запитань і цільової аудиторії. Роздайте кілька анкет знайомим. Всі виникаючі непорозуміння врахуйте, якщо потрібно, повністю перепишіть деякі питання.
6
Якщо відповісти на питання анкети легко і просто, вона не викликає складності в сприйнятті і негативних емоцій, заповнюється на одному диханні, значить, складена вірно і готова до проведення опитування.
Що таке опитування? Це інструмент, який має на меті збір інформації про цільову аудиторію сайту, а також її думок. Якщо у вас є питання, на який ви можете запропонувати кілька варіантів відповіді, сміливо використовуйте опитування. Це зручно і досить наочно. І результати обробляються автоматично. Крім того, опитування можна використовувати для розваги відвідувачів, задаючи смішні питання і не менш смішні варіанти відповідей. Ось основні рекомендації, які допоможуть вам правильно складати опитування.
Інструкція
1
Не намагайтеся формулювати складнопідрядні пропозиції, які містять кілька умов або питань. В такому випадку люди можуть давати відповідь на те чи інше питання, ігноруючи або попросту «відкидаючи» решта, що може утруднити оцінку думок.
2
Питання має складатися відповідно до правил формальної логіки, а не містити в собі смислових або логічних протиріч, а також парадоксів. Відповіді на таке питання взагалі неможливо буде проаналізувати.
3
Все терміни і поняття в заданому питанні повинні бути однозначними. Їхній зміст повинен відповідати російської мовної практиці, а також бути зрозумілим простій людині.
4
Також не складайте питання типу «Чи хочете ви жити краще?», «Чи хочете ви податків платити менше?», «Чи хочете ви більше заробляти?». Це досить дурні і очевидні питання. А тому й відповіді будуть легко передбачуваними.
5
Питання повинні містити в собі повну інформацію по темі. Якщо опитування буде створений не по темі, то і відповіді на нього втратять всяку інформативність.
6
Намагайтеся уникати питань, варіанти відповідей на які мають оціночних зрушень в негативну чи позитивну сторону. Варіанти відповідей повинні представляти відповідальному на опитування людині рівнозначний вибір.
7
Опитування не повинен чинити тиск на респондента, явне або навіть приховане, а також не повинен якимось чином стосуватися особистих сторін життя людини.
8
Запитання, які вимагають наявності якихось спеціальних знань або нарочито огрубляют проблему, краще не формулювати. Інформація в такому випадку буде некомпетентною.
9
Дотримуйтесь правило повноти опитування: всі питання повинні охоплювати проблему цілком своєї формулюванням. А відповіді просто зобов'язані описувати кожен можливий варіант її вирішення докладно.
10
І остання порада. Відповіді на кожне питання повинні повною мірою відповідати поставленому питання. Адже відповіді на неадекватний за своїм формулюванням, логіці чи/і змістом питання також будуть неадекватними.