Як пом'якшити воду в акваріумі.

Розводячи водних мешканців, сучасні люди стикаються з однією дуже великою проблемою - жорсткістю води. Підвищений процентне співвідношення солей лужноземельних металів згубно позначається на представників більшості видів риб та інших акваріумних мешканців. Є кілька способів пом'якшення води в акваріумі без заподіяння шкоди його мешканцям.
Вам знадобиться
  • дистильована вода, елодея або роголістнік, іонообмінні смоли
Інструкція
1
Для пом'якшення жорсткої водопровідної води в акваріумі вам необхідно буде виконати ряд нескладних дій (комплексно або індивідуально), зазначених нижче. Придбайте такі рослини, як елодея або роголістнік і посадіть їх в акваріумний грунт. Результат їхньої життєдіяльності знижує концентрацію солей кальцію і магнію, що призводить до значного пом'якшення води в акваріумі .
2
Розбавте жорстку водопровідну воду м'якою дистильованої або дощової. Придбати м'яку воду можна в аптеках, зоомагазинах або на пташиному ринку. Дощову воду перед додаванням в акваріум слід процідити і очистити від сміття. Розбавляти слід в залежності від жорсткості своєї води, як правило, це 1 літр жорсткої води на 2 літри дистильованої.
3
Встановіть для обробки води мембрану зворотного осмосу на ваш акваріум. Цей пристрій продається в зоомагазинах. Ця обробка здатна позбавити (очистити) воду від всіляких непотрібних домішок. Придбайте також в зоомагазині спеціальні іонообмінні смоли, які призначені для пом'якшення води в акваріумі .
4
Прокип'ятіть воду і остудіть її перед тим, як додавати в акваріум. Це дозволить в деякій мірі пом'якшити воду, однак ступінь пом'якшення в даному випадку невисока. Такий спосіб у випадку з сильно жорсткою водою буде навряд чи придатний. Його, як правило, застосовують у поєднанні з іншими методами пом'якшення акваріумний води.
5
Купіть в зоомагазині необхідні для пом'якшення води в акваріумі спеціальні хімічні речовини. Такі препарати жодним чином не впливають на благополучну здорове життя рибок, а тільки прибирають з води солі, які роблять воду жорсткою. Стан мінеральних речовин у воді при використанні цих хімічних речовин залишається колишньою. Очищена подібним чином середовище сприятливе для життя всіх водних мешканців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zmimMNNBr1I
Зверніть увагу
Вода - невід'ємна частина будь-якого живого організму. У акваріумістики вода є найважливішим елементом, адже саме від її якості залежить життя водного світу, причому не тільки риб, але й інших живих організмів, що мешкають в акваріумах (рослин, черепах і т.д.).
Корисна порада
У більшості випадків вищеперелічені способи пом'якшення води слід застосовувати до заповнення водою акваріума.
У кожної господині, напевно, не раз псувався настрій від постійної накипу в чайнику. Начебто і відмивати добре, і чистиш до блиску - а вона з'являється і з'являється. Це - найяскравіший приклад того, що вода в наших кранах жорстка, тобто в ній занадто багато солей (кальцію і магнію). Вони-то і сушать шкіру і волосся після душу, а в деяких випадках є причиною утворення каменів в сечовому міхурі.
Інструкція
1
Використовуйте спеціальні фільтри для води. Затримуючи домішки і солі на спеціальних фільтрах - картриджах і очищаючи воду , вони роблять її м'якше, приємніше на смак і більш придатні для домашніх побутових приладів.
2
Кип'ятіть воду . Час кип'ятіння варіюється від години до півтора-двох, залежно від жорсткості води. Потім потрібно почекати, поки вода охолоне і випаде осад.
3
Деякі господині пом'якшення води довіряють соді. На 10 літрів води потрібно взяти приблизно 3-4 грами соди, перемішати і залишити на деякий час, а вже потім таку воду можна використовувати, наприклад, для прання. В давнину замість соди використовували золу, особливо коли мили голову, тому раніше у кожної дівчини були довгі міцні волосся.
4
Також існує думка, що воду можна пом'якшити за допомогою звичайного мила. Для цього натерте мило (приблизно 3 столових ложки) розчиняють у половині літра теплої води і залишають на ніч. Вранці воду потрібно буде акуратно перелити в іншу ємність, щоб випав за ніч осад не змішаний з водою.
5
Але можна зробити воду м'якше, навіть просто заглянувши в холодильник або льох. Наприклад, з давніх часів для пом'якшення води використовувався розсіл з капусти. Брати його потрібно з розрахунку один до одного. Багатий вітамінами, він не тільки пом'якшує воду , але і прекрасно тонізує шкіру. Якщо вода не дуже жорстка, можна або змінити співвідношення води і розсолу, або знизити його концентрацію. Також можна використовувати мигдальні висівки - взяти ложку висівок на склянку води і дати настоятися.
Корисна порада
М'яку воду іноді ще називають «живою водою», так як вміст солей і мінералів в ній сприятливо для організму. Така вода заряджає енергією. Люди, що п'ють м'яку воду, рідше хворіють, виглядають молодшими і завжди в гарному настрої.