Як навчитися швидко переставляти акорди. Як швидко накчіться міняти акорди.

акордовим акомпанемент - найпоширеніший вид інструментального супроводу пісні. Його відмінні риси - рівна гучність кожної ноти, відсутність виділених підголосків. Все звуки в акорді звучать одночасно (гітарний бій, фортепіанні «стовпи») або послідовно (перебір або арпеджіо). Початківцям музикантам рідко вдається міняти акорди в ритмі, відповідному пісні, оскільки ще не розвинули достатньо хорошу механічну пам'ять і координацію.
Інструкція
1
Акомпанемент будь-якої пісні вчіть спочатку без співу, в дуже повільному темпі. Цим ви досягнете достатньої чіткості виконання кожної ноти, встигнете простежити за поведінкою кожного пальця. В іншому випадку акорди навіть на цій стадії будуть змазаними, а пальці звикнуть до неправильного положення. Пізніше це обернеться дискомфортом, неможливістю виконання швидких пасажів і м'язовими болями.
2
Підготовляйте руку для зміни акорду трохи заздалегідь (приблизно на одну восьму раніше, ніж закінчиться перший і почнеться другий). За такий період ви встигнете уявити майбутнє становище пальців. Але переносити руку починайте тільки в самий останній момент. Не засмучуйтеся, якщо не вдалося з першого разу: навчання музиці і розбір будь-якого твору пов'язаний в першу чергу з багаторазовим повторенням одного і того ж місця. Пробуйте, поки не вийде досить твердо.
3
вивчаються сполуки акордів парами. Слідкуйте, щоб новий акорд з першої ж восьмий прозвучав досить яскраво (всі струни затиснуті щільно) і чисто (затиснуті правильні лади). Кожен акорд затискайте зручними пальцями, не змінюючи аппликатуру від виконання до виконання. Завдяки цьому ви розвинете механічну пам'ять і не будете постійно дивитися на інструмент в пошуках потрібних ладів.
4
Прискорюйте темп поступово. На новий темп переходите тільки тоді, коли у вихідному вийшло зіграти п'ять-десять разів поспіль без помилок і промахів. Робіть невеликі перерви через кожні годину-дві, якщо відчуваєте необхідність. Звертайте увагу на больові відчуття: якщо вони є, значить, ви щось робите не так: ставите не ті пальці, рука не в тому положенні або інше. Виправте і продовжите заняття.
Складною для новачків-гітаристів завданням можуть стати переходи від одного акорду до іншого. Тому знання про швидкої і ритмічною їх зміні принесе вам величезну користь і заділ на майбутнє на музичному терені.
Інструкція
1
Якщо ви хочете навчитися переставляти акорди з більшою швидкістю, вам необхідно спочатку навчитися правильно виконувати твори в повільному темпі. На початкових етапах краще не співати, а доводити до досконалості гітарну частину. Ретельно стежте за положенням усіх своїх пальців, це дозволить позбутися від побічних шумів. В результаті звук гітари буде чітким, навіть коли ви підвищите темп гри. Крім того, ви привчите себе поводитися з інструментом так, щоб не виникало незручностей і болю.
2
Звикайте готуватися до зміни акорду на деякий час раніше, ніж повинно припинитися його звучання. Це дасть вам час для того, щоб направити думку на потенційне розміщення пальців. Міняйте положення пальців тільки в самий крайній момент. Повторіть цю дію достатнє число разів, поки не досягнете бажаного рівня. Тільки завзята практика, при якій однакові вправи повторюються раз за разом призводить до успіху.
3
Запам'ятовуйте акорди по два. Кожна нова аппликатура повинна виконуватися бездоганно. Для цього щільно притискайте струни в потрібних місцях. Пальці розташовуйте так, як вам зручно. Зрозумівши, яке положення найбільш комфортно для вас завжди затискайте акорд саме таким чином. Це сприяє розвитку механічної пам'яті. Незабаром ви зможете грати на інструменті, чи не дивлячись на гриф.
4
Почніть поступово підвищувати швидкість гри на гітарі. Якщо ви вже можете зіграти близько десятка созвучий, ні разу не зробивши помилку, збільшуйте темп виконання. Відпочивайте, коли вважаєте, що потрібно зробити перепочинок. Не ігноруйте виникаючі в руках болю. Вони сигналізують про те, що ви робите щось неправильно. Вам слід знайти, що саме не так, і згодом грати з урахуванням минулих помилок.