Як порахувати ККД.

ККД (коефіцієнт корисної дії) - безрозмірна величина, що характеризує ефективність роботи. Робота є сила, що впливає на процес протягом деякого часу. На дію сили витрачається енергія. Енергія вкладається в силу, сила вкладається в роботу, робота характеризується результативністю.
Інструкція
1
Розрахунок ККД починається з визначення енергії, витраченої безпосередньо для досягнення результату. Вона може бути виражена в одиницях, необхідних для досягнення результату енергії, сили, роботи, мощності.Чтоби не помилитися, корисно тримати в умі наступну схему. Найпростіша система включає в себе чотири елементи: «робочий інструмент», джерело енергії, органи управління, шляхи та елементи проведення та перетворення енергії. Енергія, витрачена на досягнення результату - це енергія, витрачена тільки «робочим інструментом».
2
Далі ви визначаєте енергію, реально витрачену всією системою в процесі досягнення результату. Тобто не тільки «робочим інструментом», а й органами управління, перетворювачами енергії, а також до витрат слід віднести енергію, розсіяну в шляхах проведення енергії.
3
І далі ви підраховуєте коефіцієнт корисної дії за формулою: К.П.Д. = (А/В) * 100%, гдеА - енергія, необхідна на досягнення результатае - енергія, реально витрачена системою на досягнення результатов.Напрімер: на проведення Електроінструментальний робіт було витрачено 100 кВт, при цьому вся енергосистема цеху за цей час спожила 120 кВт . ККД системи (енергосистеми цеху) в цьому випадку буде дорівнює 100 кВт/120 кВт = 0.83 * 100% = 83%.
Зверніть увагу
Часто поняття ККД застосовують, оцінюючи ставлення запланованих витрат енергії і реально витрачених. Наприклад, співвідношення запланованих обсягів робіт (або часу, необхідного для виконання роботи) до реально виробленим роботам і витраченому часу. Тут слід бути гранично уважним. Наприклад, запланували витратити на роботи 200 кВт, а затратили 100 кВт. Або запланували провести роботи за 1 годину, а затратили 0.5 години; в обох випадках ККД виходить 200%, що неможливо. Насправді в таких випадках має місце, як кажуть економісти, «стахановський синдром», тобто свідоме заниження плану по відношенню до реально необхідних затратам.
Корисна порада
1. Витрати енергії ви повинні оцінювати в одних і тих же едініцах.2. Витрачена всією системою енергія не може бути менше витраченої безпосередньо на досягнення результату, тобто ККД не може бути більше 100%.