Як поміняти масло в двигуні ВАЗ. Як поміняти масла в ваз 2107.

Заміна масла - один з важливих пунктів поточного обслуговування автомобіля. Моторне масло служить для змащування обертових і тертьових деталей всередині двигуна і працює в агресивних умовах. Воно повинне зберігати необхідну в'язкість при різних режимах роботи і навантаженнях на двигун. З часом масло втрачає свої властивості і потребує заміни. Графік заміни масла залежить від типу масла, від стану мотора і умов експлуатації. На автомобілях ВАЗ заміну масла необхідно виробляти, в середньому, кожні 5000 кілометрів пробігу. Тип масла необхідно вибрати згідно інструкції по експлуатації. Несвоєчасна заміна масла може привести до поломки силового агрегату, аж до капітального ремонту.
Вам знадобиться
  • - шестигранний Г- подібний ключ для пробки зливного отвору;
  • - ключ для відкручування масляного фільтра;
  • - ключ «на 13»;
  • - ємність під відпрацьоване масло;
  • - новий масляний фільтр;
  • - моторне масло;
  • - ганчірка;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на гальмо стоянки. Відкрийте капот і відкрийте кришку заливної горловини.
2
Спустіться в оглядову яму. Зніміть грязезащитний щиток піддону картера (якщо встановлений). Кріпиться він зазвичай на чотирьох болтах розміром під ключ «на 13». Відчистите зливну пробку. При сильному забрудненні скористайтеся металевою щіткою.
3
Візьміть підготовлену ємність для відпрацьованого масла і розмістіть її під зливний пробкою. Г-подібним ключем акуратно відвертайте пробку. Будьте уважні, зливаємо масло має температуру не менше 60 градусів, працюйте в рукавичках! Дайте маслу повністю витекти з зливного отвору піддону картера.
4
Після зливу приберіть залишки масла ганчіркою і щільно закрутіть пробку на місце. Встановіть знятий грязезащитний щит піддону картера. Наступні операції виконуються зверху в підкапотному просторі.
5
Спеціальним ключем відверніть масляний фільтр. Дайте стекти залишкам масла і приберіть використаний фільтр. Очистіть місце кріплення масляного фільтра від залишків відпрацьованого масла. Візьміть новий фільтр і наповніть його на одну третину чистим моторним масло м. Потім акуратно намажте чистим масло м кільце ущільнювача нового фільтру. Загорніть новий фільтр на місце без використання інструменту. Затягніть його «від руки».
6
Встановіть воронку в заливну горловину. Залийте нового масла на 3 мм нижче позначки «MAX» на масляному щупі. Загорніть кришку заливної горловини. Після заливки чистого масла пустите двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу кілька хвилин. Під час роботи двигуна перевірте, чи немає підтікань масла з-під пробки зливного отвору і масляного фільтра. Зупиніть двигун, перевірте рівень масла, при необхідності долийте масло , підтягніть пробку і фільтр.
Зверніть увагу
1. Рівень масла не повинен перевищувати позначку "MAX", інакше можливі течі через прокладки і сальники, а також підвищена витрата масла. 2.Слівайте масло з двигуна, прогрітого до робочої температури, тобто відразу після поїздки або після попереднього прогрева.3. Зливав масло гаряче, будьте обережні!
Корисна порада
Роботи найзручніше проводити на оглядовій ямі.