Як сідати на шпагат.

Уміння сісти на шпагат цінується не тільки в спортивній гімнастиці, в танцях або бойових мистецтвах, а й у повсякденному житті. Здавалося б - навіщо? Потім, щоб підтримувати в тонусі певні м'язи, розвивати гнучкість суглобів і зв'язок. Це все буде відбиватися на ході, грації, поставі, манері рухів і вбереже від можливих травм - «впав, спіткнувся - гіпс».
Вам знадобиться
  • Спортивний одяг
  • Спортивне взуття
  • Терпіння
Інструкція
1
Якщо ви до цього моменту не займалися спортом, то не варто сідати на шпагат відразу ж - можете нашкодити собі. Починайте займатися поступово, але регулярно і через місяць будете готові зробити глибокий шпагат.
2
Підготуйтеся до тренування - надіньте зручний спортивний одяг. В джинсах або спідниці на шпагат НЕ сядеш. Взуття так само повинна бути зручною, без каблука та на нескользящей підошві.
3
Будь-яке вправу потрібно починати з розминки - пробіжіться по парку, пострибайте на скакалці, зробіть серію присідань.
4
Тепер зробіть растяжку.Сядьте на землю, ноги разом, прямо перед вами. Нахиляйтеся вперед, тягніться до пальців ніг. Спробуйте грудьми торкнутися ніг. Спину тримаєте прямо, не вигинати «кішечкою». Зігніть праву ногу і тягніться до пальців лівої ноги. Поміняйте ногі.Сідя на підлозі, розставте ноги під кутом в 90 градусів. Тягніться поперемінно до правої, а потім до лівої ноге.В тієї ж позиції, нахиліться вперед і тягніться, тримаючи спину прямо, між ногами протягом 30 секунд.
5
1 неделя.Начніте з вправи - випад вперед. Робіть серію випадів, присідаючи спочатку на праву ногу, ліву витягаємо назад протягом 30 секунд, потім проробляючи те ж саме з лівої ноги.
6
2 неделяК вправі з першого тижня додаємо наступну вправу - випрямляє праву ногу і тягнемося до шкарпетки протягом 30 хвилин. Міняємо ноги. Зверніть увагу на те, щоб ваша спина весь час була пряма.
7
3 неделя.Добавляем наступну вправу. Вихідне положення - випад вперед на праву ногу. Ліву ногу піднімаємо і тягнемо до спини. Міняємо ноги і знову проробляємо це ж вправу.
8
4 неделяПроделиваем три попередні вправи і не поспішаючи починаємо сідати на шпагат. Не робіть глибокий шпагат відразу. Спочатку сідаєте на підлозі шпагат, допомагайте собі кінчиками пальців рук, але не забувайте тримати спину прямо.
Зверніть увагу
Вправи можуть бути трохи дискомфортними, але вони не повинні приносити біль. Якщо відчули біль - зупиніться!