Як вибрати тканину.

Сьогодні найвибагливіші модниці можуть підібрати собі одяг за смаком. А також є можливість зшити речі власноруч, що приємніше і практичніше в шкарпетці. Однак індивідуальний пошив, крім визначених умінь, вимагає грамотного підбору тканини. Використовуючи деякі рекомендації, можна набити руку в питанні, як вибрати тканина .
Інструкція
1
Вирішивши вибрати тканина для пошиття якої-небудь речі, треба пам'ятати, що тканини діляться на натуральні і синтетичні. Визначтеся, який варіант вам підходить найбільше.
2
Щоб було легше зрозуміти, яка тканина вам потрібна - натуральна або синтетична, згадайте про їх властивості, оскільки кожен з видів тканини володіє як перевагами, так і недоліками, які потрібно враховувати.
3
Натуральний шовк - після першого прання втрачає більшість своїх якостей: сильно «сідає», линяє, мнеться, плями залишають помітний слід. Шерсть - має гарний зовнішній вигляд, однак нестійка до зносу, особливо на швах, на бортах, обшлагах рукавів, всередині брюк, мнеться. Бавовна - річна тканина , мнеться і линяє, особливо фарбована, кращі світлі тони. Поліестер - синтетичне волокно, нестійко до зносу, відмінно зберігає зовнішній вигляд. Ацетат - м'який матеріал, не мнеться і приємний на дотик. Однак неміцний і сильно електризується. Акрил - схожий на вовняне волокно, м'який і пластичний, після прання втрачає пружність, сильно розтягується і мнеться. Віскоза - «дихаюче» волокно, похідне деревної целюлози, легкої в шкарпетці, м'яко і приємно на дотик, не міцно, швидко мнеться і нестійко до зношування. Поліамід, поліуретан, лайкра, спандекс, еластан - особливо міцні і еластичні волокна, не гігроскопічні, вологостійкі і електрізуемості.
4
Тепер, коли відомі позитивні і негативні якості натуральних і синтетичних волокон, можна чітко визначити, яку тканина вибрати.
5
Якщо для вас важлива гігроскопічність і повітропроникність, вибирайте натуральні тканини. Вони приємні для тіла, у виробах з натуральних тканин не жарко влітку і не холодно взимку.
6
Якщо для вас важлива довговічність і еластичність, можна віддати перевагу синтетичним тканинам. До того ж вони швидше висихають, що не мнуться і зберігають відмінний зовнішній вигляд.
7
Але, як це часто буває, кращим вибором може стати золота середина. Завдяки поєднанню практичності синтетики і екологічних властивостях натурального волокна, кращим вибором буде тканина , що містить в собі натуральні і синтетичні волокна.
8
Крім усього перерахованого вище, потрібно враховувати модель і призначення речі, яку ви збираєтеся шити.