Як розрахувати електричну потужність. Як розрахувати мошность резистора.

Потужність , споживану тим чи іншим електричним приладом, вимірюють ваттметром. Але він є далеко не у кожного домашнього майстра. При його відсутності можна виміряти інші параметри ланцюга, в яку включений споживач, а потім на підставі цих даних розрахувати споживану їм потужність.
Вам знадобиться
  • Один або два мультиметра
  • Електролічильник
  • Вимикач
Інструкція
1
У більшості випадків, у домашнього майстра є тільки один мультиметр, який можна перемикати по черзі то в режим вимірювання струму, то в режим вимірювання напруги. У цьому випадку, спочатку переведіть його в режим вимірювання напруги, правильно вибравши межа і рід струму. Підключивши мультиметр паралельно знеструмленими споживачеві (якщо він харчується постійним струмом - дотримуючись полярності), увімкніть його харчування, після чого, вимірявши напругу на ньому, запам'ятайте або запишіть результат. Вимкніть живлення навантаження.
2
Переключите мультиметр в режим вимірювання сили струму, також правильно вибравши межа і рід струму. Підключіть його послідовно зі споживачем (при харчуванні його постійним струмом - також дотримуючись полярності). Якщо пусковий струм навантаження значно перевищує робочий, зашунтірует мультиметр вимикачем і замкніть его.Включіте живлення навантаження. Якщо мультиметр зашунтірован вимикачем, після виходу споживача на робочий режим розімкніть його. Прочитайте результат, після чого також запам'ятайте або запишіть його. Вимкніть живлення навантаження.
3
Якщо у вас два мультиметра, включивши їх відповідним чином, можна виміряти напругу на навантаженні і споживаний їй ток одночасно. При цьому, працюючи зі споживачем, пусковий струм якого значно перевищує робочий, також не забувайте шунтировать мультиметр, який грає роль амперметра, вимикачем, розмикаючи його лише після виходу навантаження на робочий режим.
4
Помноживши напруга на струм, розрахуйте потужність.
5
Якщо навантаження розрахована на живлення від освітлювальної мережі, виміряти споживану їй потужність можна за допомогою електролічильника. Зрозуміло, той лічильник, який розташований в щитку на сходовій клітці, вам не підійде, оскільки для того, щоб скористатися ним як вимірювача потужності, довелося б відключити в квартирі всі інші споживачі, включаючи холодильник, що вкрай незручно. Доведеться скористатися окремим електролічильником, причому, не обов'язково пломбувати і пройшов повірку, оскільки за прямим призначенням він використовуватися не будет.Включів споживач через лічильник, порахуйте, скільки оборотів зробить його диск за певний проміжок часу. Подивившись на передній панелі лічильника, скільки оборотів диска відповідає одному кіловат-години, відключіть навантаження, а потім розрахуйте споживану їй потужність за формулою: P = (n/N)/(t/60), де n - виміряне кількість обертів, N - кількість обертів, що відповідають одному кіловат-години, t - тривалість вимірювання в хвилинах.
Зверніть увагу
Все перемикання виконуйте при знеструмленій навантаженні.
Корисна порада
Замість мультиметра, що грає роль амперметра, зручно використовувати струмові кліщі (клампметр). Цей прилад дозволяє вимірювати струм, не розриваючи ланцюг. Вимикач для його захисту від підвищеного пускового струму не потрібно.
Виробнича потужність є показником максимально можливого випуску продукції, надання послуг або виконання робіт згідно встановленої номенклатурі і при використанні всіх наявних ресурсів. Дана величина вимірюється в натуральному вираженні (тонни, штуки, кілометри і т.д.) і залежна від можливостей обладнання підприємства.
Інструкція
1
Уточніть виробничо-технічну структуру ділянки і цехів. Розподіліть роботи по одиницях обладнання. Проаналізуйте виробничі процеси, що проходять в ході діяльності і випуску продукції.
2
Визначте трудомісткість ділянки за чинними нормами при обліку прогресивного використання обладнання. Після цього визначте пропускну здатність обладнання з поділом на взаємозамінні групи. Для цього спочатку необхідно розрахувати ефективний річний фонд часу обладнання. Він дорівнює добутку числа робочих днів у році на тривалість робочого дня і на число змін у добу роботи обладнання.
3
Після цього відкоригуйте отримане значення на одиницю мінус коефіцієнт планових втрат часу, поділений на 100. Отриманий річний фонд часу помножте на кількість одиниць обладнання і розділіть на норму часу, необхідну для виготовлення продукції на даному обладнанні.
4
Проаналізуйте отримане значення і виберіть провідну групу, яка буде використана при розрахунку потужності ділянки. Визначте вузькі місця, які пов'язані із застосуванням обладнання, що володіє пропускною здатністю набагато нижче, ніж у ведучої групи. Розробіть заходи щодо їх ліквідації та з використання недовантажених обладнання.
5
Розрахуйте виробничу потужність цеху, прийнявши в розрахунку виробничі потужності ділянки. Таким чином, збільшуючи об'єкти, ви дійдете до підприємства в цілому. Після визначення виробничої потужності необхідно проаналізувати стан підприємства і підстроїти його діяльність до зміни попиту. Для відображення ефективності використання обладнання необхідно фактичний або плановий обсяг випуску продукції розділити на виробничу потужність і порівняти отримане значення з іншими показниками звітних періодів.