Як залучити орендарів.

Якщо у вас є квартира, яку ви терміново хочете здати в оренду, то у вас два шляхи пошуку орендарів : через спеціалізовані фірми або самостійний пошук. Кожен з цих способів має свою специфіку, свої переваги і недоліки.
Інструкція
1
Звернення до спеціалізованої фірми гарантує швидкий підбір орендаря - буквально протягом декількох днів, а то й одного дня. Це великий плюс, оскільки чим раніше ви знайдете орендаря, тим раніше зможете отримувати орендну плату. Крім того, фірми зазвичай чуйно реагують на будь-які вимоги орендодавця: якщо ви дуже не хочете, щоб у вашій квартирі, наприклад, проживала сім'я з дітьми або тваринами, то фірма буде пропонувати її тільки тим, у кого немає ні тих, ні інших. Вам також запропонують укласти юридично грамотний договір з орендарем, який забезпечить баланс інтересів.
2
Але залучення орендарів через фірми має і певні недоліки. Перш за все, це можлива нечесність. Вибирайте фірму, з якою ви будете працювати, вкрай ретельно: це повинна бути солідна компанія, існуюча на ринку вже не один рік. Врахуйте, що пристойна компанія не буде вимагати від орендодавця оплати своїх послуг, оскільки її послуги оплачує орендар - погоджуючись на комісію. Крім того, через фірму ви, можливо, будете здавати квартиру дешевше, ніж могли б, оскільки найдешевші пропозиції по оренді зараз виходять саме від фірм.
3
Якщо ви зважилися шукати орендаря самі, то почніть з родичів і знайомих. Цілком імовірно, що вам буде не дуже зручно брати досить великі гроші з тих, кого ви добре знаєте, але зате ці люди точно будуть намагатися підтримувати ваше приміщення в чистоті і порядку, не стануть водити в вашу квартиру сумнівних осіб і т.д. Родичі та знайомі можуть, у свою чергу, порекомендувати своїх знайомих.
4
Подумайте, кого може зацікавити ваша квартира. Якщо ви здаєте скромну "однушку" на околиці, то сміливо залучайте студентів, даючи оголошення на сайтах і форумах вузів або ж через своїх знайомих студентів. Можна просто розклеїти оголошення на під'їздах - напевно хтось зацікавиться вашою квартирою. В оголошенні вказуйте відразу свої вимоги та орендну плату, щоб у потенційного орендаря не було спокуси поторгуватися.
5
Залучення орендарів елітних квартир можна здійснювати через ЗМІ - оголошення про здачу квартир є в багатьох газетах, в тому числі, в іншомовних (The Moscow Times). Також розмістіть оголошення в інтернеті - більшість людей шукає квартири саме через інтернет.
6
В оголошенні вкажіть найпривабливіші сторони своєї квартири: хороший вид з вікна, екологічно благополучний район, наявність парку поруч і т.д. Чим більше буде таких сторін, тим більша ймовірність того, що ви зможете вигідно здати квартиру.