Як вибрати довжину лиж.

Припустимо, вас запросили на лижну прогулянку, але лиж під рукою не виявилося, і вам належить похід в магазин спорттоварів. Для того, щоб зі знанням справи вибрати відповідну пару, уважно читаємо цю інструкцію.
Вам знадобиться
  • Каталог лиж
  • Лінійка
Інструкція
1
Визначтеся для початку з місцевістю, де будете кататися. Якщо це рівнина - знадобляться гоночні лижі.
2
Уточніть для себе стиль катання - коньковий або класичний. Лижі для ковзанярського стилю катання відрізняються відсутністю загнутих носів і більшою жорсткістю.
3
Розрахуйте формулу підбору лиж: зростання + 8-12 см. Початківцям лижникам можна взяти довжину трохи коротше, впевненим - довшими.
4
Підбирайте гірські лижі, виходячи з їх конфігурації і стилю катання - класика або карвінг, ступеня підготовки - початківець або впевнений лижник, переваг в катанні - швидко чи повільно, короткими поворотами або дугами більшого радіуса.
5
Враховуйте концепцію гальмування при виборі лиж для класичного катання. Основна формула при підборі лиж: зростання + 15 см. Далі йде коригування: вага більше норми - плюсуем 5 см, менше норми - віднімаємо 5 см, упевнений стиль катання короткими дугами - віднімаємо 5 см, упевнений стиль катання довгими дугами з хорошою швидкістю - додаємо 3 см.
Зверніть увагу
І, наостанок, порада - не купуйте дешеві лижі в гіпермаркетах, щоб не зіпсувати собі задоволення від лижної прогулянки. Найпопулярніші на сьогодні лижні бренди: Atomik, Salomon, Fischer.Протяженность схилу теж вносить корективи: для невисоких пологих схилів довжину лиж вибираємо на 5 см коротше, ніж для крутих альпійських схилів.
Корисна порада
Лижі для класичного катання по лижні повинні бути м'якше - на них поштовх здійснюється за рахунок тертя між колодкою і лижень. Оптимальна довжина лиж визначається за формулою: зріст + 18-28 см.Для катання на карвінгових («приталених») лижах, набір швидкості - формула: зростання - 5-10 см.