Як заправитися на бензоколонці.

Заправка автомобіля не бензоколонці не представляє собою нічого складного. Але перший час необхідно навчитися послідовно виконувати всі дії. Зрозуміти, що пора заправиться, вам допоможе світиться значок на приладовій дошці або приблизний розрахунок кілометражу, якщо датчик не працює.
Інструкція
1
Перед першою заправкою ви повинні знати марку використовуваного палива. В даний час використовується дизельне паливо, АІ76, АІ80, АИ95, АІ98. Останні два види палива можуть відрізнятися по виду очистки та містити різні приставки, начебто Еко. Але бензин з присадками завжди стоїть на порядок дорожче звичайного, хоча він і кращого очищення. Якщо для заправки рекомендований певний вид палива, то октанове число знижувати не можна. Це значить, що якщо машина їздить на АИ92, то її можна заправляти АИ95. А ось АІ80 вливати вже не можна, інакше ви отримаєте проблеми з двигуном. Дізнатися, який вид палива використовується на вашому автомобілі, можна відкривши люк бензобака. На внутрішній стороні має бути маркування.
2
Під`їжджати до роздавальної колонці необхідно тією стороною, з якою знаходиться люк бензобака. Для того щоб його відкрити, в салоні автомобіля може знаходитися спеціальний важіль, на якому зображена машина. Його необхідно смикнути. На деяких машинах (Audi, Mercedes) потрібно натиснути на верхню частину люка і він відкриється, після чого необхідно провернути кришку бензобака проти годинникової стрілки. Перед заправкою заглушите двигун автомобіля.
3
Вставте роздатковий пістолет в бензобак. Пройдіть на касу і назвіть оператору номер колонки, вид палива та суму, на яку ви хочете заправитися або кількість необхідних літрів. Натисніть на рукоятку пістолета і бензин повинен почати надходити в бензобак. Ви можете слідкувати за кількістю вступників літрів на табло колонки. Можна не тримати пістолет, а зафіксувати рукоятку на спеціальну «собачку». Після закінчення заправки витягніть пістолет з бензобака і поверніть його на колонку. Кришку бензобака закрутіть за годинниковою стрілкою до фіксації, закрийте лючок.
4
Якщо вам треба заправитися до повного бака, повідомте про це оператору і залиште йому необхідну суму грошей. Як тільки під час заправки бак наповниться до повної позначки, пістолет вимкнеться самостійно. Але ви можете контролювати кількість літрів на табло колонки. Після цього, якщо Заправити меншу кількість літрів, ніж ви оплатили, в касі вам повернуть різницю.