Як прищепити Кактус.

Щеплення дає любителям кактусів урізноманітнити колекції. Однак іноді вона проводиться і по необхідності - як лікування. Під щепленням мається на увазі штучне схрещування близькоспоріднених, що відносяться до одного сімейства кактусів , коли молода частина втечі (прищепа) поєднується з які мають власні коріння подвоем.
Вам знадобиться
  • Вода, добрива, гострий ніж з великим тонким лезом, бритвенное лезо, мотузочки або гумки, палички, пробірка
Інструкція
1
Найбільш сприятливий час для щеплення - початок літа - період основного зростання кактусів . Для проведення процедури краще вибрати теплий, але не сонячний день. Якщо жарко, прищеплювати кактуси найкраще вранці, коли у цих рослин найбільш активізовані всі життєві процеси. Процедура повинна проходити в захищеному від вітру і протягів місці.
2
За деякий час до щеплення прищепа і підщепа слід полити водою і слабким розчином мінеральних добрив. Щепи можна навіть потримати кілька годин у теплій воді. Однак під час щеплення всі кактуси мають бути сухими!
3
Плавним рухом слід відокремити верхню частину підщепи і поверхня зрізу зробити злегка конусоподібної. Чим вище зроблено щеплення, тим краще прищепа буде забезпечуватися подвоем корисними речовинами. Привой, який за розмірами не повинен перевищувати підщепу, горизонтальним зрізом треба відсікти від материнської рослини - також трохи на конус. Потім варто почекати, щоб поверхні зрізів підсохли.
4
Привой необхідно помістити на підщепу, злегка повертаючи його, щоб в місці з'єднання не було зайвого повітря. Поверхні кактусів повинні повністю стикатися, як би зливаючись. Рослини треба скріпити гумками або мотузочками на 10 - 14 днів. Іноді прищепа приєднують до підщепі за допомогою кактусів их колючок (швейні голки і т.п. використовувати не можна!).
5
Для підтримки підщепи варто використовувати тонкі міцні палички, які ставляться впритул до растенію.Маленькій прищепа можна закритий зверху скляною колбою.
Зверніть увагу
Рідше проводяться щеплення «врасщеп» (щепа вставляється в виконану в підщепі щілину) і «вприклад» (на кактусах робляться сильно скошені зрізи). Кактуси-щепи можуть розвиватися в 3 - 5 разів швидше, ніж на своїх коріннях. Вони швидше ростуть і рясніше цвітуть.
Корисна порада
Щеплення, насамперед, рекомендується для кактусів з широкими стеблами, які притискаються до землі і легко загнивають або пошкоджуються комахами. У таких форм кактусів часто порушується корнеобразование. Бажано, щоб прищепа і підщепа збігалися по діаметру.