Як створити комп'ютерну мережу.

Ви володієте двома комп'ютерами в квартирі, і вам треба швидко обмінюватися інформацією між цими комп'ютерами, використовувати принтер, сканер і т.п., і, природно, мати єдиний доступ в інтернет. Вирішити всі ці проблеми здатна локальна мережа .
Вам знадобиться
  • - комп'ютери;
  • - маршрутизатор.
Інструкція
1
Візьмемо для розгляду найпростішу архітектуру мережі: Можна використовувати маршрутизатор, який поєднує в собі такі технології, як налаштування шлюзів, а також з'єднання комп'ютерів між собою. Тобто даний пристрій не тільки з'єднує комп'ютери, а також частково забезпечує доступ в інтернет. У цьому випадку, роутер повинен забезпечувати незалежний доступ всіх комп'ютерів до інтернету. Як показує практика, зазвичай роутер є вбудованим засобом забезпечення безпеки мережі.
2
Споруда кабельної інфраструктури також допоможе вам у вирішенні даної проблеми. Кабелі (пасивне) можна придбати в комп'ютерних магазинах або виготовити самим за наявності всіх необхідних витратних матеріалів (а з допомогою не хитрого обладнання та звичайної плоскої викрутки).
3
Наступний крок полягає в налагодженні всіх програмних средств.Первое, що буде потрібно зробити - це дати найменування кожного комп'ютера і присвоїти їм усім єдину робочу групу. Для цього треба зайти в «панель управління», далі «Система». У «Свойствах системи» вибираєте пункт «Ім'я комп'ютера». Натискаєте кнопку «Змінити».
4
На даному етапі нам необхідно прописати ім'я комп'ютера і назва нашої робочої групи. Імена комп'ютерів можуть називатися по-різному, тому ставте на ваш розсуд, але головне, щоб відрізнялися один від одного. Ім'я робочої групи нашої мережі має бути на всіх комп'ютерах однакове. Якщо цей параметр буде відрізнятися на комп'ютерах, з'єднання не буде встановлено.
5
Набудовувати нам треба тільки один компонент, а саме «Протокол Інтернету (TCP/IP)». Далі необхідно в ручну прописувати IP-адресу, «основний шлюз» і «маску підмережі». IP-адреса пишіть на одному комп'ютері «192.168.0.1», а на другому «192.168.0.2». Маска підмережі встановиться автоматично. Далі зберігаєте всі параметри і перезавантажуєте комп'ютер.
Можна придумати величезну кількість схем побудови локальних мереж. Багато що залежить від кількості підключаються комп'ютерів, їх призначення та надання їм доступу до певних ресурсів.
Вам знадобиться
  • - мережевий концентратор.
Інструкція
1
Використовуйте мережевий концентратор в тому випадку, якщо вам не потрібно забезпечити комп'ютери доступом до інтернету. Придбайте це обладнання і встановіть його в доступному місці. Підключіть концентратор до мережі змінного струму. Підготуйте потрібну кількість мережевих кабелів.
2
Виконайте з'єднання комп'ютерів з мережевим концентратором. Включіть ці ПК. Для забезпечення зручного обміну інформацією між комп'ютерами використовуйте статичні IP-адреси. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом. Виберіть меню «Зміна параметрів адаптера».
3
Клацніть правою кнопкою миші по іконці тієї мережевої карти, яка з'єднана з концентратором. Виберіть протокол інтернету TCP/IPv4 та натисніть кнопку «Параметри». Активуйте функцію «Використовувати наступний IP-адреса», встановивши біля неї галочку. У наступне поле введіть постійний IP цієї мережевої карти. Натисніть кнопку «Ок», щоб зберегти налаштування. Після визначення нової мережі виберіть пункт «Домашня група».
4
Аналогічним чином змініть параметри мережевих адаптерів інших комп'ютерів і ноутбуків. Створіть загальнодоступні мережеві ресурси. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і знайдіть папку, для якої необхідно змінити параметри загального доступу. Клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть пункт «Загальний доступ». У розгорнулося меню вкажіть параметр «Домашня група (читання і запис)» і виберіть пункт «Відкрити спільний доступ до об'єктів».
5
Виконайте даний алгоритм для всіх необхідних каталогів і файлів. Якщо певний комп'ютер не видний в мережі, то відкрийте панель управління і перейдіть в меню «Мережа та інтернет». Відкрийте меню «Центр управління мережами і загальним доступом». Виберіть пункт «Змінити додаткові параметри спільного доступу".
6
Активуйте пункти «Включити мережеве виявлення» і «Включити загальний доступ до файлів і принтерів». Збережіть налаштування мережевих параметрів.