Як навчитися їздити на МКПП. Як навчиться їздити на машині з механікою.

Навчитися їздити на механічній коробці для багатьох початківців водіїв здається неможливим. Однак уміння впоратися з «механікою» - це основа основ водійської майстерності. Давайте розглянемо найпопулярніші помилки і помилки, які заважають навчитися грамотному управлінню автомобілем.
Інструкція
1
На МКПП складно трогатьсяСложно рушати тільки тому, що ви поки погано почуваєте машину. Початок руху - це сукупність кількох дій, які необхідно виконувати послідовно. Поки ще ноги не можуть працювати синхронно на вижимання/віджимання педалей. Звідси постійне смикання на старті. Не нехтуйте показаннями тахометра. Правильно набрання обертів дозволять вам плавно рушити і поїхати.
2
Не знаю як перемикати передачіВо час руху для підвищення швидкості необхідно перемикати передачі. Багато хто не знає, в який момент необхідно переходити на підвищену або знижену швидкість. Кожній передачі відповідає швидкісний відрізок. Перша швидкість потрібна для початку руху або дуже повільного пересування, наприклад, в пробці. Після початку руху необхідно трохи газануть і відразу переключитися на другу. Після стежте за панеллю приладів. Коли стрілка почне наближатися до 30-40 км/год, перемикайтеся на третю. Після 50 км/год включайте четверту передачу. Включення п'ятої передачі на різних автомобілях може варіюватися від 80 до 100 км/ч.
3
На "автоматі" їздити простіше машині з АКПП їздити дійсно легше. Період навчання та адаптації на дорозі помітно знижується. На "автоматі" спокійніше їздити в пробках, бо ноги відпочивають. Але зимове водіння на такому автомобілі може бути сильно ускладнено погодними умовами. Автомобіль з МКПП легше вивести з неконтрольованого заносу або зносу. Тому що можна працювати зчепленням і гальмувати двигуном. А якщо ви застрягнете в заметі, розгойдати машину з «автоматом» набагато складніше.
4
МКПП дає більше можливостей для впевненого управленіяПоклоннікі «механіки» найголовнішим її плюсом вважають максимальну можливість керувати автомобілем самостійно. Ви самі можете вибирати необхідну швидкість для розгону, не чекати, поки система переключиться сама. МКПП дає більше можливостей для швидкої, динамічної їзди. Адже не просто так все гоночні боліди оснащені «механікою». І головне - якщо ви розберетеся з механічною коробкою передач, вам не будуть страшні вже ніякі проблеми. Життя різна, і іноді доводиться, всупереч бажанням або в ситуації, що склалася, сідати за кермо з МКПП. І якщо людина цього ніколи не робив, то йому доведеться на дорозі дуже і дуже складно.
Зверніть увагу
У зв'язку з цим більшість людей прагне якомога раніше отримати водійські права і навчиться водити автомобіль. Саме тому відразу ж варто звернути увагу на те, що при практичній їзді важливо навчиться їздити на автомобілі з механічною коробкою передач, оскільки так ви зможете стати більш професійним водієм і по-справжньому відчувати свого залізного коня.
Навчитися водити автомобіль з механічною коробкою передач складніше, ніж з автоматичною. Але, якщо достатньо довго практикуватися, ця наука дається кожному. Освоїти механіку можна як за допомогою кваліфікованого інструктора, так і самостійно.
Інструкція
1
Сядьте зручно в сидінні і відрегулюйте його під себе. Відрегулюйте дзеркала заднього виду. По можливості, опустіть скла, щоб краще чути звук мотора. Подивіться на педалі. У всіх автомобілях ліва педаль - це зчеплення, середня - гальмо, права - газ. Вичавіть повністю зчеплення. Регулювання вашого сидіння повинна дозволяти робити це без утруднень.
2
Важіль механічної коробки передач розташований по центру салону між передніми сидіннями. На набалдашнику знаходиться схема розташування передач. Запам'ятайте її. Переконайтеся, що важіль коробки стоїть на нейтральній передачі. Для цього посмикайте важіль вліво-вправо. Якщо він вільно ходить, значить, включена нейтральна швидкість.
3
Вичавіть зчеплення і запустіть двигун. Запам'ятайте це і заведіть собі звичку запускати двигун з вичавленим зчепленням. Потім увімкніть першу передачу відповідно до схеми. Найчастіше для цього важіль потрібно пересунути вліво і вгору. Потім почніть плавно і повільно відпускати зчеплення до тих пір, поки двигун не стане працювати помітно тихіше.
4
Як тільки обороти двигуна впадуть, запам'ятайте для себе цей момент. Він дуже важливий для того, щоб навчитися рушати на механіці. Для того щоб автомобіль поїхав саме в цей момент, слід починати плавно натискати на газ, продовжуючи відпускати зчеплення. Якщо ви занадто швидко або занадто повільно будете відпускати зчеплення, автомобіль може стихнути.
5
Після того як навчитеся рушати з місця, вчіться перемикати передачі в русі. Приблизно на 3000-4000 оборотах двигуна відпустіть педаль газу і одночасно натисніть зчеплення. Поки автомобіль котиться за інерцією, включіть другу передачу і плавно відпустіть зчеплення. Потім піддати газу. Ногу постійно на педалі зчеплення не тримайте. Ставте її на спеціальний майданчик зліва від педалі.
6
При необхідності зупинитися, приберіть ногу з педалі газу і натисніть на гальмо. Як тільки швидкість впаде до 10-20 км/год, вичавіть зчеплення і переключіться на нейтральну передачу. Згодом привчіть себе гальмувати при вичавленому зчепленні або на нейтральній передачі.
Зверніть увагу
У момент рушання і під час руху ніколи не дивіться на педалі. Завжди дивіться тільки вперед.
Корисна порада
Якщо у вас є помічник, хай він підстрахує вас на перших етапах навчання. У разі будь-якої небезпеки він повинен швидко загальмувати автомобіль ручним гальмом, а до цього постійно перебувати напоготові.