Як видалити шпалери зі стін.

Настав день, коли ви вирішили поклеїти нові шпалери , але ж попередньо потрібно зняти старі. Існує один спосіб, який допоможе вам впоратися з цим завданням максимально легко і не залучати сторонні робочі руки. Крім того, гордість за те, що ви впоралися з роботою самі, затьмарить всі можливі недоліки. Отже, приступайте.
Вам знадобиться
  • - губка;
  • - таз;
  • - вода;
  • - шпатель;
  • - целофанова плівка;
  • - респіратор.
Інструкція
1
Звільніть кімнату від меблів. Підлоги, особливо якщо це паркет або ламінат, застелите водонепроникною плівкою. Звичайно, можна і не прикривати, але потім буде дуже складно відмити весь бруд, який утворюється в результаті роботи.
2
Налийте в таз воду кімнатної температури. Вода не повинна бути занадто теплою. В іншому випадку при набуханні і повторному висиханні клей кристалізується, і зняти шпалери зі стін буде дуже складно.
3
вологою губкою проведіть по першому листу шпалер, добре змочуючи його. Рухи губкою потрібно здійснювати зверху вниз. Потім почекайте 40-50 секунд. Шпалери повинні здутися невеликими пухирями. А якщо клей був неякісним, листи почнуть відділятися від стін и самі, тоді зняти шпалери буде й зовсім легко.
4
Подденьте кінцем шпателя край листа шпалер і акуратно зніміть його. Згортати лист необхідно клеєм усередину. Старі шпалери обов'язково відкладайте в сторону, щоб випадково не посковзнутися на залишках клею і не травмуватися. Якщо на стін е залишиться шматочок внутрішньої частини старих шпалер, знову змочіть це місце губкою і через 20-25 секунд зачистите шпателем. Так само чиніть з наступним листом. Основне правило - змочуйте тільки один лист по черзі, інакше поки ви знімаєте частина шпалер, друга половина встигне за цей час висохнути.
5
Винесіть складені старі шпалери з приміщення. Огляньте стін и, якщо місцями залишилися не зняті шпалери , то видаліть їх шпателем. Не забувайте - перш ніж наклеювати нові, стін и повинні повністю висохнути.
6
Влагостойкие і щільні вінілові шпалери безглуздо змочувати водою. Просто відокремлюйте їх за допомогою шпателя від стін и. Намагайтеся робити все акуратно і не рвати полотна, так ви легко і швидко зніміть старі шпалери . Але пам'ятайте, що при знятті «на суху» можливе утворення пилу, тому прикрийте двері в кімнату і надіньте респіратор перед тим, як приступити до роботи.