Як порахувати середнє арифметичне.

Середня значення - це одна з характеристик набору чисел. Являє собою число, яке не може виходити за межі діапазону, визначеного найбільшим і найменшим значеннями в цьому наборі чисел. Середня арифметичне значення - найбільш часто використовувана різновид середніх.
Інструкція
1
Складіть все числа множини і розділіть їх на кількість доданків, щоб отримати середнє арифметичне значення. Залежно від конкретних умов обчислення іноді буває простіше ділити кожне з чисел на кількість значень множини і підсумувати результат.
2
Використовуйте, наприклад, що входить до складу ОС Windows калькулятор, якщо обчислити середнє арифметичне значення в розумі не представляється можливим. Відкрити його можна за допомогою діалогу запуску програм. Для цього натисніть «гарячі клавіші» WIN + R або клацніть кнопку «Пуск» і виберіть у головному меню команду «Виконати». Потім надрукуйте в поле введення calc і натисніть на клавіатурі Enter або клацніть кнопку «OK». Це ж можна зробити через головне меню - розкрийте його, перейдіть в розділ «Усі програми» і в секції «Стандартні» і виберіть рядок «Калькулятор».
3
Введіть послідовно всі числа множини, натискаючи на клавіатурі після кожного з них (крім останнього) клавішу «Плюс» або клацаючи відповідну кнопку в інтерфейсі калькулятора. Вводити числа теж можна як з клавіатури, так і клацаючи відповідні кнопки інтерфейсу.
4
Натисніть клавішу з косою рисою (слеш) або клацніть цей значок в інтерфейсі калькулятора після введення останнього значення множини і надрукуйте кількість чисел у послідовності. Потім натисніть знак рівності, і калькулятор розрахує і покаже середнє арифметичне значення.
5
Можна для цієї ж мети використовувати табличний редактор Microsoft Excel. У цьому випадку запустіть редактор і введіть у сусідні осередки всі значення послідовності чисел. Якщо після введення кожного числа ви будете натискати Enter або клавішу зі стрілкою вниз або вправо, то редактор сам буде переміщати фокус введення в сусідню клітинку.
6
Виділіть всі введені значення і в лівому нижньому кутку вікна редактора (в рядку стану) побачите середньоарифметичне значення для виділених осередків.
7
Клацніть наступну за останнім введеним числом осередок, якщо вам не достатньо тільки побачити середнє арифметичне значення. Розкрийте список, що випадає із зображенням грецької букви сигма (?) В групі команд «Редагування» на вкладці «Головна». Виберіть у ньому рядок « Середня » і редактор вставить потрібну формулу для обчислення середньоарифметичного значення у виділену клітинку. Натисніть клавішу Enter, і значення буде розраховано.