Як оформити книжкову виставку.

Дуже часто розроблена і добре продумана книжкова виставка не користується попитом через погане оформлення. Тому оформлення книжкової виставки має велике значення. Тут ваш читач має можливість не тільки побачити книги, але і взяти їх в руки. Оформлення виставки - це своєрідний дизайн, який має свої правила.
Вам знадобиться
  • Книги та інші носії інформації.
Інструкція
1
Продумайте тему вашої книжкової виставки. Вона повинна мати свій читацький адресу, тобто, для кого оформлена виставка: для садівників-любителів, для батьків і т.д. Для виявлення та відбору книг і документів для виставки використовуйте бібліографічні покажчики.
2
Після того, як ви підібрали всі необхідні книги, статті та інші носії інформації, ознайомтеся з ними. Відберіть ті, які відповідають меті вашої виставки. Віддавайте перевагу тим документам, які містять нову інформацію і мають привабливий зовнішній вигляд.
3
Розробіть структуру майбутньої виставки. Вона залежить від кількості книг і місця, де буде розташовуватися. Виставка не повинна бути занадто перевантаженою. Кожен документ повинен бути доступний для огляду.
4
Визначившись зі структурою виставки, перейдіть до вибору заголовка. Він повинен бути помітним і точно відповідати темі. Буде достатнім 5 слів. Можливе використання крилатих слів, афоризмів. Визначте назви розділів, підберіть ілюстрації, цитати. Шрифт повинен відповідати змісту виставки. Наприклад, для виставки про війну доречний строгий шрифт.
5
Для виставки можна використовувати такі предмети: плакати, репродукції картин, портрети, різноманітні предмети, які допоможуть відтворити образ людини або епохи.
6
Почніть з порядку експонування. Книги розрізняють за формою, по тону і графічному зображенню. Використовуєте ці відмінності для результативного сприйняття.
7
Чергуйте книги по тону - темна, світла обкладинка. Таке чергування допоможе підкреслити і відтінити кожну наступну книгу.
8
Враховуйте розміри книг. Більші книги виставите в центрі полки. Або чергуйте - спочатку книга великого розміру, наступна - меншого формату. Не ставте книги за зростанням або спаданням їх розміру. Чи не накладайте одну книгу на іншу. Можете найголовнішу книгу виділити - поставити одну на полицю в розгорнутому вигляді.
9
Для експозиції статей з книг - поставте її в закритому вигляді і прикріпіть картку із зазначенням автора статті, заголовки і сторінки. Газетні статті розташовувати на виставці незручно. Зробіть копію, на якій вказується автор, заголовок і джерело.
10
Використовуйте при оформленні книжкової виставки не більше трьох кольорів. Колір сприяє створенню певного настрою. Молодь любить контрастні поєднання, літні - приглушені, спокійні тони. Якщо ви вирішили виділити або наблизити певну книгу, помістіть її на підставку червоного кольору. Для реклами книжкової виставки зробіть плакати-оголошення, вручите індивідуальні запрошення для майбутніх відвідувачів.