Як відрізнити платину від срібла.

Щоб не попастися на вудку шахраїв, що видають вироби з срібла за дорогі платинові прикраси, потрібно ретельно вибирати місця покупки коштовностей. Однак якщо ви все ж запідозрили, що перед вами знаходиться підробка, ви можете самі це перевірити і підтвердити або розвіяти свої побоювання.
Інструкція
1
Для початку спробуйте знайти серед своїх срібних прикрас що-небудь схоже за розміром на перевіряється вами річ. Спочатку зважте на руці срібний виріб, а потім візьміть те, яке повинно бути з платини. Якщо воно здасться вам помітно важче попереднього, значить, швидше за все, це не підробка. Платина дійсно набагато щільніше і важче срібла , приблизно в два рази. Однак якщо ви маєте справу з прикрасами занадто маленького розміру, рука може не відчути різниці у вазі. В цьому випадку краще скористатися аптекарськими вагами.
2
Крім різниці у вазі, срібло і платина відрізняються один від одного тим, в які реакції вони вступають. Зокрема, срібло стає чорним під впливом сірководню, а платина ніяк не реагує на присутність цієї речовини. У домашніх умовах для перевірки вироби з платини на справжність ви можете взяти протухшее яйце і покласти прикраса прямо на нього. Якщо метал почорніє, це буде означати, що перед вами срібна підробка. Якщо ж колір не зміниться, можна буде стверджувати, що перед вами платина.
3
Ще одним речовиною, за допомогою якого можна відрізнити срібло від платини, є азотна кислота. Для перевірки на справжність вам потрібно капнути на проверяемое виріб концентрованою азотною кислотою. Якщо кислота злегка роз'їсть метал, залишивши на ньому сіра пляма, це буде доказ того, що перевіряється вами виріб виготовлений з срібла . Якщо ж азотна кислота ніяк не прореагує з металом, це повинно буде вас заспокоїти: проверяемое виріб дійсно зроблено з платини.
4
Ще однією особливістю платини є її низька теплопровідність. Тому можна спробувати нагріти виріб, тримаючи його двома пальцями. Якщо протягом досить тривалого часу ви все ще зможете тримати виріб, не обпалюючи пальці, це буде вагомим доказом на користь того, що перед вами платина. Весь з срібла повністю нагріється значно швидше.
5
Незважаючи на те, що є достатньо способів відрізнити срібло від платини в домашніх умовах, краще все ж довірити таку перевірку професіоналам, які визначать метал за допомогою спектрального аналізу.