Як замінити струну на електрогітарі. Як замінити струни на гітарі.

Середній термін служби струни не досягає місяця. За термін експлуатації вона втрачає еластичність і зовнішній вигляд, перестає тримати лад, але ще частіше лопається під час виконання. Тому заміна струн - один з найнеобхідніших навичок гітариста.
Інструкція
1
Якщо потрібно замінити тільки одну струну , розслабте її, розкрутивши кілочок на головці грифа. Лопнула струну теж потрібно розкрутити, щоб витягнути короткий кінець, намотаний на кілочок. Іншу частину вийміть через нижній поріжок.
2
Вставте нову струну через нижній поріжок, вставте в отвір в кілку. Залиште над ним кінець в 15-20 см. Закрутіть кілочок в напрямку, відповідному іншим струнах. Відкусите кусачками кінець, щоб не бовтався над гріфом.Оставлять хвіст необов'язково - можна просто закрутити струну повністю, але, як правило, в умовах виконання немає часу, щоб намотувати всю струну .
3
Налаштуйте струну відповідно до її номером і загальним строєм гітари. Ідеально залишити її на кілька хвилин, щоб вона розтяглася. За цей час лад її трохи спуститься, доведеться знову налаштовувати - з новими струнами це неминуче. Однак під час репетиції часу на очікування немає, тому через деякий час після заміни перевірте лад.
4
Звучання нової струни буде виділятися і трохи відрізнятися від звучання інших струн, тому гітаристи намагаються замінювати всі струни одночасно. В таких випадках спочатку розслабте і витягніть всі струни, розкрутивши колки. Потім натягніть і налаштуйте струни в такому порядку: перша, шоста, друга, п'ята, третя, четверта. Після четвертої знову перевірте і подправьте лад, залиште гітару на деякий час, щоб струни розтягнулися. Через годину-дві знову перевірте і подправьте лад. Можете грати.
Будь-які струни на гітарі рано чи пізно зношуються, починають брудно звучати або навіть рвуться. В цьому випадку їх необхідно замінити і заново налаштувати.

Як зняти старі струни?

Процес заміни струн не надто складний, трудомістким його теж не назвеш, проте він вимагає зосередженості та уважності. Бажано міняти всі струни разом, оскільки струни з різних комплектів можуть дисонувати і відмовлятися тримати лад. Особливо це помітно на тих гітарах, струни яких купувалися і змінювалися по одній. Краще витратити трохи часу і уникнути подібних неприємних последствій.Сначала потрібно зняти старі струни. Це дуже простий процес. Колки, на які намотані три нижні струни, треба крутити проти годинникової стрілки для зменшення натягу. Колки, на які намотані басові струни, потрібно крутити за годинниковою. Після того як ви зняли струни з кілочків, візьміть підходящий інструмент, наприклад, плоскогубці, і витягніть закріплюють кілочки зі струнами з іншого боку. Після цього старі струни можна викінуть.После зняття струн необхідно ретельно очистити гриф. На ньому накопичується величезна кількість пилу, яку зовсім нелегко «виколупати» з-під струн. Візьміть м'яку ганчірку або серветку, акуратно протріть гриф. Особливу увагу потрібно приділити місцям біля порожків. Протріть гриф кілька разів, видаляючи залишки пилу. Особливо це актуально, якщо ви граєте на гітарі на вулиці, в цьому випадку ганчірка може навіть почорніти від пилі.Очістів гриф від пилу, починайте натягувати струни з нового комплекту. Уважно стежте за тим, щоб струни стояли на своїх місцях і натягалися на свої колки. На кінці кожної струни є маленький металевий кулька, його потрібно просунути в гніздо на підставці і закріпити спеціальним кілочком. Цю процедуру потрібно проробити з усіма струнами. Закріпивши струни з одного боку, починайте їх намотувати на колки.

Як натягувати струни?

Спочатку потрібно протягнути струну в отвір кілочка, потім зробити оборот навколо нього і зробити «замок», пропустивши кінець струни під нею самою. Далі можна закручувати кілочок, врахуйте, що струна намотується вниз по валу колка, а не вгору. Зазвичай довжина нових струн трошки більше, ніж потрібно, щоб їх було зручніше встановлювати. Зайвий відрізок струни, яка не намотується на кілочок, називають вусом. Від вусів можна позбутися за допомогою ножиць або кусачек.Настроіть гітару можна за допомогою спеціальної техніки, але підійде і звичайний смартфон, якщо на ньому встановлено потрібний додаток. Цей процес вимагає деякого часу і терпіння. Під час настройки гітари не варто крутити колки занадто різко.