Як заправити фреон.

За своїм хімічним складом фреон представляє собою суміш метану і етану. У промисловості використовується більше 40 видів фреон ов, які можуть знаходитися як в газоподібному, так і в рідкому стані без кольору і запаху. Його основне призначення - холодоагент в холодильному обладнанні. Витік фреон а відноситься до числа найбільш поширених несправностей кондиціонерів, здатних вивести їх з ладу.
Інструкція
1
Ознаки витоку виявити нескладно: або обладнання починає працювати не в повну силу, або на зовнішньому блоці утворюється лід або іній. Так при виявленні витоку фреон а в першим ділом відключіть живлення. Заправляйте кондиціонер через спеціальні порти на зовнішньому блоці системи.
2
Найпростіший спосіб заправки - по масі. Він полягає в тому, що перед заправкою балон з фреон ом зважується і потім в процесі заправки періодично фіксується зміна ваги балона. Однак простота компенсується низкою незручностей - кондиціонер необхідно демонтувати, а контур піддати вакуумізації.
3
Інший спосіб заправки - по тиску. Для його реалізації використовуйте таблицю з необхідною інформацією, яку надає виробник кондиціонера. Систему підключіть до балона, з якого вона поступово поповнюється фреон ом. З'єднувальним елементом між системою і балоном є манометрический колектор.
4
Після кожної порції фреон а показання манометра порівнюйте з даними заводської таблиці. Для холодильника витік фреон а означає вихід з ладу компресора, в результаті чого навіть при його роботі відсутній охолодження. Для заправки тут також може використовуватися манометрический колектор зі шлангами. Зазвичай в цьому випадку використовується колектор, де два манометра - синій і червоний, два вентиля і три шланга. Синій манометр фіксує величину тиску всмоктування, а червоний - нагнітання.
5
Спочатку синій шланг колектора з'єднайте з штуцером заправної трубки компресора, а жовтий - з балоном. Відкрийте синій вентиль колектора та вентиль балона. При досягненні тиску 0.5 атм. обидва вентилі перекривайте, і на півхвилини включите вакуумний насос.
6
Потім відкрийте синій вентиль і ввімкніть вакуумний насос вже на 10 хвилин, після чого синій вентиль закривайте і відключайте насос.
7
Жовтий шланг від'єднайте від насоса і підключіть до балона. Далі жовтий шланг підключіть до колектора і відкрийте синій вентиль, після чого необхідна кількість фреон а надходить в компресор.