Як відрегулювати опалення.

Грубу настройку системи опалення вибирають ще на етапі монтажу відповідно діаметрам труб в розводці-підводці, що йде до радіаторів. Беруться до уваги також гілки делящие систему. Попередньо температурні межі визначаються за кількістю секцій в радіаторах. Точне налаштування двотрубної системи опалення можна здійснити за допомогою регулювальних кранів.
Інструкція
1
Щоб зробити настройку правильно, потрібно забезпечити деякі нюанси. Подбайте про те, щоб на кожному радіаторі стояв як мінімум один кран з точною, але плавним регулюванням протоки. Пам'ятайте, що кульові крани з цією метою не підійдуть.
2
Приміщення, в яких ви виробляєте регулювання, повинні експлуатуватися повноцінно протягом усього опалювального сезону. Враховуйте, чи включені кухонні плити на кухні і чи відкриті кватирки в кімнатах.
3
Перед початком настройки відкрийте всі крани. Визначте найхолоднішу кімнату в процесі роботи системи. Зазвичай цієї кімнатою виявляється зал. Значить, подальша регулювання вестиметься від залу. Відкрийте регулювальний кран в залі повністю, щоб не зменшувати проток.
4
Для простоти регулювання придбайте кілька кімнатних термометрів, щоб розставити їх по кожному житловому приміщенню. Деякі майстри замість термометрів визначають різницю температур власними відчуттями.
5
Тепер доведіть регулятором температури теплоносія, наявним на котлі, температуру в обраній вами холодній кімнаті до комфортної. Отже, що в інших кімнатах, температура буде набагато вище, ніж встановилася комфортна.
6
Переходьте до решти кімнат. Прикручуєте крани на плавне зменшення протока. Досягніть того, щоб протік теплоносія змінився настільки, щоб за вашими відчуттями або за показниками термометрів температура наблизилася до комфортного стану. Занадто сильно відразу не закручуйте регулюючі крани в кімнатах, які досліджуються. Пам'ятайте, що приміщення володіють тепловою інерцією, тобто охолоджуватися будуть повільно.
7
Коли проток теплоносія ви налаштуєте у всіх кімнатах, відрегулюйте температуру теплоносія регулятором, який на котлі. Візьміть до уваги погодні умови на вулиці. Не турбуйтеся, якщо налаштувати систему швидко не виходить. Для точного налаштування вам може бути знадобитися близько двох тижнів. Завзятість варто того, щоб точно налаштована система служила вам всю зиму.
Налаштувати систему опалення можна ще в процесі її монтажу, але це буде груба настройка, яка регулюється при виборі діаметра труб, що йдуть до опалювальних радіаторів в розводці. Попередньо можна визначити температурні межі, орієнтуючись на кількість секцій в радіаторах. Але точно відрегулювати опалювальну систему , можна тільки за допомогою спеціальних регулювальних кранів.
Інструкція
1
Для правильного регулювання системи опалення, потрібно знати деякі нюанси. Для початку, подбайте про кранах точної і плавного регулювання потоку на кожному радіаторі. Важливо знати, що звичайні кульові крани в цьому випадку не підходять.
2
Ті приміщення, в яких ви регулюєте систему опалення, повинні повноцінно експлуатуватися в період усього опалювального сезону. Врахуйте наявність включеної кухонної плити або відкритих кватирок в кімнатах.
3
Перед тим як почати налаштування системи опалення відкрийте всі крани і спробуйте визначити найбільш холодну кімнату в період роботи системи. Найчастіше, такий кімнатою виступає зал, тобто подальша регулювання відбуватиметься саме з цієї кімнати. Тепер вам потрібно відкрити кран регулювання в залі повністю, тим самим ви не зменшите проток.
4
Щоб було простіше регулювати опалювальну систему , купите кімнатні термометри і розставте їх у кожному житловому приміщенні. Звичайно, є такі майстри, які замість термометра використовують особисті відчуття.
5
Тепер, слід довести регулятором теплоносія температуру на котлі до рівня особистого комфорту. Врахуйте, що температура в менш холодних кімнатах буде трохи вища, ніж встановлена комфортна температура.
6
Після регулювання температури в самій холодній кімнаті, можна перейти до решти приміщень. При цьому прикручуєте крани так, що б плавно зменшувався проток. Вам потрібно домогтися того, щоб теплоносітельний проток змінився і наблизився до комфортного для вас стану. Чи не закручуйте відразу досліджувані регулюючі крани в кімнатах. Приміщення мають теплову інерцію, і тому будуть повільно охолоджуватися. Після настройки протока теплоносія у всіх кімнатах, можна відрегулювати температуру на котлі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=u8KZOhaneVM
Корисна порада
Не забувайте про погодні умови на вулиці. Якщо не вдалося відрегулювати систему опалення швидко, не потрібно засмучуватися. Щоб точно її відрегулювати вам знадобиться 2-3 тижня. Але ваше завзятість відгукнеться холодними зимовими вечорами, коли вам так буде необхідно тепло і затишок в домі.