Як поміняти час на касовому апараті.

В житті торговців трапляються непередбачені випадки і надзвичайні ситуації, коли, наприклад, механізм касового апарату дає збій і показує неправильне час . Якщо несправний касовий апарат з помилкою в часі хоча б на 5 хвилин видасть чек, то за законом власника касового апарату чекає штраф. Тому краще під час виправити всі неполадки.
Інструкція
1
Отже, для того щоб ввести правильні час і дату, потрібно увійти в режим «администратор» на касовому апараті . Натисніть на клавіатурі символ Х. На дисплеї з'явиться поле для введення поточної дати. Формат чіткий - ДД ММ ГГ. Його міняти не можна. Інакше апарат не прийме ваш запит.
2
Для перевірки натисніть кнопку ПІ. За умови, що дата введена вами вірно, повинно вискочити вікно для введення поточного часу. Формат його теж стандартний - ЧЧ ММ. По завершенню введення знову натисніть клавішу ПІ.
3
Врахуйте, що ні час , ні дату перевести назад на касовому апараті вже не можна за умови, що був пробитий хоча б один чек в цій новій зміні.
4
Якщо трапилося так, що дата на касовому апараті пішла далеко вперед, то терміново необхідно замінити всю фіскальну пам'ять. Працювати на такому апараті вже не можна. Інакше це означатиме проблеми з законом і неминучий грошовий штраф.
Зверніть увагу
Для початку непогано було б розібратися з поняттям фіскальна пам'ять. Вона є у кожного касового апарату будь-якої марки. Це система програмних засобів, які забезпечує його роботу в режимі реального часу без обов'язкової щоденної корекції. Саме фіскальна пам'ять дозволяє побачити вам на чеку крім ціни час і місце покупки, назва організації та її реєстраційний номер. Фіскальна пам'ять заповнюється представником організації, яка купила касовий апарат, а ставиться автоматичний фіскальний режим вже на реєстрації у податковій. З цього моменту можна починати відлік життя касового апарату.
В касових апаратах є фіскальна пам'ять, що дозволяє йому працювати в режимі реального часу, тим самим звільняючи продавця від щоденного контролю за пристроєм. Але жоден механізм не застрахований від збою в роботі. Стосовно до касовому апарату це може бути відставання або випередження в даті і часу. Незалежно від моделі вирішити проблему в більшості випадків можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - касовий апарат.
Інструкція
1
У торгівлі використовуються касові апарати різних виробників. Серед найбільш популярних можна виділити наступні: «АМС-100К», «Елвес-Мікро-К», «Меркурій». Алгоритм дій для кожного з них буде відрізнятися, однак установка дати і часу в будь-якому випадку повинна починатися зі зняттям Z-звіту.
2
Переконайтеся, що каса АМС-100К знаходиться в робочому режимі, а на екрані висвічуються нулі. Натисніть послідовно «КР», «1Д» і введіть дату в форматі дд.мм.гг. Завершіть операцію клавішами «ВВ» - «КР». Установка часу робиться практично аналогічно, тільки замість «1Д» потрібно вибрати «2В».
3
Почніть установку вірною дати на касовому апараті «Елвес-Мікро-К» з клавіші «РЕ». На екрані має з'явитися слово «Вибір». Час можна вводити після натискання «Х» та «ОПЛ». Необхідність збереження даних не забудьте підтвердити клавішею «ОПЛ».
4
Під маркою «Меркурій» випускаються касові апарати різних моделей, проте для розуміння алгоритму дій достатньо розглянути одну з них, наприклад, «Меркурій MS-K». Натискайте клавішу «РЕЖ» до того моменту, як на екрані з'явиться «Ад ---». Переведення часу на цьому пристрої починається з коригування дати. Необхідно по черзі змінити число, місяць і рік. Натисніть спочатку «ІТ», а після того як на екрані з'явиться «Прог» - «Х». Тепер можна вводити число і місяць, підтверджуючи кожне значення клавішею «ПІ». Після установки року натисніть «ІТ». Далі необхідно скоригувати час. Операція аналогічна: введіть годинник - «ПІ»; хвилини - «ІТ».
Зверніть увагу
Самостійно змінити час можна тільки в тому випадку, якщо вона «відстає». Якщо ж дата пішла вперед, то потрібно заміну фіскальної пам'яті і повторна реєстрація касового апарату в ИФНС РФ по тому регіону, де ви ведете підприємницьку діяльність.