Як визначити країну-виробника.

Для автоматизації процесу транспортування, зберігання та продажу товарів придумали маркувати їх спеціальним чергуванням білих і чорних смуг. Це чергування називається штрих-кодом.
Інструкція
1
Для читання цих кодів призначені спеціальні сканери, які з'єднуються з комп'ютером, і товар або списується зі складу, або продається в магазині. Під смужками друкуються арабські цифри. Кількість їх залежить від прийнятого стандарту. Найпоширенішим стандартом є європейський EAN-13, який містить 13 цифр. Перші три або дві цифри і будуть позначати, в якій країні вироблений той або інший товар.
2
Повний список кодів відтворювати немає сенсу. Запам'ятовувати його теж не слід. До того ж існують спеціальні комп'ютерні програми, які видають назва країни по введеним з клавіатури цифрам. Частина списку: 00-09 Канада і США; 400-440 Німеччина; 460-469 Росія; 50 Великобританія; 76 Швейцарія; 869 Туреччина; 888 Сінгапур.Средніе чотири або п'ять цифр відображають підприємство, на якому вироблено товар. Останні п'ять цифр показують вагу, колір, назва та інші характеристики продукту. Якщо на товарі взагалі відсутній штрих-код, то це говорить, що даний товар або підроблений, або виробляють його в малих кількостях, коли автоматизація виробництва та складування не потрібна.
3
Остання цифра в штрих-коді є контрольною. Вона обчислюється за особливим алгоритмом і залежить від попереду стоять цифр. Можна, звичайно, зайнятися перевіркою достовірності товару і таким способом, але шахраї і ці цифри можуть підробити. Так що краще орієнтуватися на власні відчуття при купівлі товару.
Корисна порада
Покупець повинен насторожитися, якщо на коробці штрих-код не відповідає буквенному написання назви країни.
Вперше штрих-код з'явився на упаковці 23 вересня 1975 і зараз ним користуються сотні тисяч компаній у всьому світі. Перші цифри коду інформують про те, що власник бренду (марки даного товару) є членом певної національної торгової організації, що входить в міжнародний союз.
Вам знадобиться
  • - 12 цифр штрих-коду;
  • - комп'ютер з доступом в інтернет.
Інструкція
1
Подивіться на перші три цифри, які стоять безпосередньо під штриховим кодом на етикетці товару. Вони позначають національний торговий союз, в який вступив власник марки даного товару. Наприклад, цифри 460-469 інформують про те, що власник марки входить в союз торгових організацій Росії; цифри 300-379, 400-440, 000-019 вказують на власників брендів - членів торгових союзів - Франції, Німеччини та США відповідно.
2
Зверніть увагу на те, що власники брендів не обов'язково є членами торгових організацій тих країн, де вироблений товар. Наприклад, власник бренду може бути членом національної торгової організації Італії, а товар з кодом 800-839 (Італія) на етикетці проводитися в Росії.
3
Врахуйте, що бувають випадки, коли власник бренду не завдає свого штрих-коду на якусь партію товару, і тоді за нього це має право зробити виробник товару або його постачальник. В кожному випадку перші цифри штрих-коду означатимуть союз, в який входить або виготовлювач, або постачальник, а це також може не мати відношення до місця виробництва товару.
4
Відрізняйте міжнародний код товару від внутрішнього штрих-коду, яким прийнято маркувати товари у великих супермаркетах: внутрішній код прийнято починати з цифри 2 для виключення збіги з номерами, сформованими за міжнародним стандартом (жоден з них не починається з двійки) .
5
Зробити запит в GEPIR (Global Electronic Party Information Registry), систему єдиного глобального реєстру, в якій зберігається інформація по штрих-кодами виробників, відомості про виробниках , короткі відомості про товар. Наберіть в рядку браузера http://www.gs1ru.org/і знайдіть розділ «Перевірити штрих-код (GEPIR)». Для отримання інформації вам потрібно знати всі його 12 цифр. Це надійний спосіб отримати відомості про країну-виробника товару.