Як зробити ковпак новорічний.

Останнім часом в період новорічних свят стали популярні ковпаки Санта Клауса. Він їздить на оленях і приносить усім слухняним дітям подарунки, які кладе під ялинку, проникаючи в будинок через трубу. Санта Клаус одягнений у шубу і чоботи, а на голові його красивий ковпак з гострим кінчиком, на якому бовтається пухнастий помпон.
Інструкція
1
Ви також можете стати ненадовго Санта Клаусом, якщо пошиєте собі такий ковпак. Виберіть матеріал для ковпака і його колір. Ковпак може бути червоним або зеленим, для внучки Санта Клауса можна зробити і білий ковпак. Матеріалом для ковпака може служити блискучий атлас або м'який фліс, ковпак може бути зроблений і з теплої шерсті.
2
Зробіть викрійку ковпака. Візьміть аркуш ватману або газети, якщо немає великого листа ватману. Визначте центр листа і відзначте його фломастером. Це верхівка вашого ковпака. Візьміть шматок мотузки, довжиною відповідній висоті ковпака, прив'яжіть на один її кінець олівець. Другий кінець мотузки тримайте пальцем на зазначеній верхівці ковпака.
3
Натягніть мотузку і намалюйте іншою рукою олівцем півколо. Відзначте на отриманому полукружье сектор, довжина кола якого буде дорівнює окружності вашої голови. Виріжте отриману викрійку з бумагі.Викроіте ваш ковпак з обраного матеріалу по зробленій викрійці, припуски на шви з обох сторін по 1 см, знизу 3-4 см.
4
Сострочіть ковпак по боковому шву з вивороту. Розгладьте шов праскою. Для обробки ковпака візьміть смужку білого матеріалу. Це може бути все той же фліс або шматочок білого штучного хутра. Довжина смужки дорівнює окружності вашої голови плюс припуски на шви по 1 см з обох сторін. Ширина смужки повинна дорівнювати двом ширинам одвороту ковпака плюс припуски на шви по 3-4 см. Ширина одвороту залежить від вашого бажання.
5
Сшейте відворот по боковому короткому шву з вивороту, розгладьте шов праскою. Складіть ковпак з смужкою одвороту лицьовими сторонами один до одного і пристрочите по нижньому краю. Слідкуйте за тим, щоб бокові шви ковпака і одвороту збіглися. Загладьте шов праскою на сторону ковпака.
6
Відверніть вниз відворот і подверніте його всередину ковпака. Пришийте нижню частину одвороту до зробленого шву потайним способом.
7
Прикрасьте готовий ковпак помпоном з білого матеріалу, що залишився від викроювання одвороту, і блискучими сніжинками-аплікаціями, вишивкою з бісеру.