Як вишивати стрічками.

Вишивка - старовинне мистецтво, яке налічує величезну кількість стилів і різновидів. Один з поширених і витончених видів вишивки - це вишивка стрічками. Вивчити її техніку зовсім нескладно, а вишиті стрічками візерунки і картини можуть прикрасити не тільки інтер'єр, але і одяг з аксесуарами. Для вишивки вам буде потрібно будь-яка тканина, а також різнокольорові атласні стрічки різної ширини.
Інструкція
1
Тканина для роботи можна вибирати на власний розсуд - вишивка стрічками виглядає красиво і акуратно на будь-якій основі. Тип тканини і її колір повинні відповідати готової композиції планованого візерунка. Тим не менш, намагайтеся не вибирати дуже щільну і жорстку тканину, так як через такий матеріал буде складніше протягувати стрічки. Якщо ви використовуєте для вишивки атласні стрічки, поєднуйте їх з нитками «Ірис» або муліне, які добре підходять для виконання стібків.
2
Пяльця для натягування тканини вибирайте такі, щоб їх розмір відповідав розміру планованого візерунка, а також, щоб на них був гвинт, регулюючий натяг тканини. В якості основного інструменту для вишивки вам буде потрібно товста голка з великим довгим вушком. Стрічка повинна повністю проходити у вушко, чи не мнучись. Для прикраси готової вишивки використовуйте бісер, стрази, паєтки, мереживо та іншу фурнітуру.
3
Почніть роботу з підготовки тканини - виперіть і висушіть тканину для основи вишивки, а потім пропрасуйте її праскою. Візьміть відріз тканини такого розміру, щоб він натягався на п'яльці, і щоб на ньому вільно уміщався малюнок вишивки. На тканину перенесіть шаблон малюнка будь-яким зручним способом, а потім відрегулюйте пяльци і затягніть регулювальний гвинт, рівномірно натягуючи і фіксуючи тканину.
4
Атласні стрічки перед роботою пропрасуйте праскою, а потім наріжте на шматки потрібної довжини, зрізаючи кінець кожної стрічки під кутом. Гострим кінцем введіть стрічку в отвір голки, а потім протягніть голку зі стрічкою з вивороту на лицьову сторону тканини на пяльцах. На виворітній стороні повинен залишитися хвостик стрічки довжиною близько 2 см. Виконайте перший стібок, виведіть голку навиворіт і проткніть залишився хвостик стрічки, щоб закріпити її.
5
Витягніть стрічку на лицьову сторону, одночасно проткнув хвостик стрічки і тканину. Ви можете використовувати різноманітні стежки для такої вишивки, наприклад, шов «Вперед голку» або «Розсип» - аналог шва «Вперед голку», в якому стібки направлені в різні боки.
6
Для того щоб зробити прямий стібок стрічками, витягніть голку зі стрічкою на лицьову сторону і зробіть кілька стібків «вперед голку». Роблячи стібки, не затягуйте стрічку занадто сильно. Такий стібок буде виглядати незвичніше, якщо ви перекрутите стрічку на лицьовій стороні перед тим, як знову проткнути тканину.
7
Також ви можете виконати стрічковий стібок - для цього, вивівши голку на лицьову тканину, розправте стрічку і загніть її на себе по довжині стібка. Після цього застроміть голку в центр стрічки в 3 мм від згину і затягніть стібок. Оформіть готову вишивку за своїм бажанням.