Як переїхати жити до Фінляндії. Як отримати посвідку на проживання в Фінляндії.

Про можливість переїхати жити в Фінляндію мріють сьогодні тисячі росіян. Висока якість життя і соціальна захищеність є справжнім магнітом для людей, що прагнуть облаштувати своє життя найкращим чином. Але, як і багато благополучні західні країни, Фінляндія дуже піклується про збереження свого суспільства і проводить вельми жорстку імміграційну політику. Тому щоб переїхати в цю чудову країну, доводиться докласти чимало сил.
Інструкція
1
Щоб мати право перебувати на території Фінляндії більше трьох місяців, іноземцю необхідно отримати вид на проживання (ВНЖ) в цій країні. За фінському законодавству це право може бути надано в разі возз'єднання сім'ї (переїзд дітей до батьків або батьків до дітей, вступ у шлюб з громадянином Фінляндії), при отриманні дозволу на роботу, при навчанні в державному навчальному закладі або при репатріації, тобто за наявності у претендента фінських коренів.
2
Вид на проживання може бути різного виду і видається на різні терміни. Мінімальний термін становить 12 місяців. Отримати посвідку на проживання можна тільки через державні органи. Попередньо необхідно подати відповідну заяву в посольство Фінляндії в своїй країні проживання (для громадян Росії в Москві або в генеральне консульство С-Петербурзі).
3
Рішення про видачу посвідки на проживання приймається Міграційної службою Фінляндії. Заява претендента розглядається протягом від 1,5 до 11 місяців залежно від поданих ним обгрунтувань. Швидше і легше всього розглядаються заяви, пов'язані з переїздом на місце навчання або роботи. У разі схвалення заявки первинний дозвіл на перебування в країні завжди видається обмеженим терміном на один рік, незалежно від того на скільки років планується навчання або робота.
4
Через рік перебування у Фінляндії необхідно подати прохання про продовження посвідки на проживання. Дозвіл на постійне перебування в країні може бути видано тільки через 4 роки проживання за умови, що людина знаходиться на території Фінляндії безперервно, тобто більше 6 місяців в році.
5
Безперервне (тривале) дозвіл на перебування в країні можна отримати за один раз строком не більше ніж на 4 роки, потім його доведеться продовжувати. Претендувати на отримання безперервного дозволу на перебування може людина, що вступила в шлюб з громадянином Фінляндії чи має довгостроковий трудовий контракт з діючою фінською компанією.
Зверніть увагу
Важливо мати на увазі, що володіння нерухомістю у Фінляндії не дає права на отримання виду на проживання в цій країні.
Корисна порада
Велике значення для отримання посвідки на проживання у Фінляндії має знання фінської мови. Незалежно від мети перебування (навчання, робота, шлюб) Міграційна служба намагається давати право на перебування людям, вже володіє фінським. Тому для посольства бажано обзавестися довідкою про закінчення курсів фінської мови.
Якщо вам подобається Фінляндія, і ви хочете переїхати в цю країну, почніть завчасно готуватися до цієї події. Переїзд - завжди великі зміни в житті, а імміграція в іншу країну - тим більше. Ось декілька порад про те, як це зробити «плавно» і з найменшими хвилюваннями.
Вам знадобиться
  • Для переїзду вам буде потрібно інформаційно підготуватися і продумати план дій.
Інструкція
1
Почніть читати про Фінляндії, постарайтеся вивчити традиції та побутової уклад країни, в якій ви збираєтеся жити. Також приділіть увагу законам і юридичної сторони питання.
2
Придбайте у Фінляндії будинок або квартиру. Маючи можливість час від часу приїжджати в Фінляндію і, хоч і тимчасово, жити там, ви зможете краще дізнатися фінів і зробити остаточний висновок - чи хочете ви переїхати на постійне місце проживання.
3
Вивчайте фінська мова. Крім того, що це буде для вас життєвою необхідністю, фіни шанобливо ставляться до іноземців, що вивчають їх непросту мову.
4
Зареєструйте в Фінляндії свій бізнес. Місцева влада підуть вам на зустріч і допоможуть це зробити. У Фінляндії зі схваленням і підтримкою ставляться до нових підприємцям. Наявність власного бізнесу полегшить вам надалі отримання виду на проживання, а потім і громадянства.
Зверніть увагу
Володіння нерухомістю у Фінляндії не дає вам права претендувати на вид на проживання.
Корисна порада
Якщо ви будете володіти нерухомістю у Фінляндії, то зможете запросити в Консульстві Фінляндії Шенгенську візу терміном на 180 днів у році, тобто за 90 днів перебування протягом кожного півріччя.